Niedziele handlowe w kwietniu 2019

W kwietniu 2019 roku czekają nas aż dwie handlowe niedziele. Większa ilość dni z otwartymi sklepami wynika z nadchodzących świąt Wielkiej Nocy. W które dni będzie można zrobić zakupy we wszystkich sklepach? Sprawdź nasz kalendarz i zaplanuj zakupy z wyprzedzeniem.

Bieżący rok to ostatni przejściowy etap na drodze do wprowadzenia całkowitego zakazu handlu w niedziele. Oprócz kwietnia oraz grudnia, w pozostałych miesiącach sklepy są otwarte wyłącznie w jedną - ostatnią niedzielę. Ustawodawca przewidział wyjątki z uwagi na świąteczne przygotowania i dlatego w tym miesiącu zakupy zrobimy w dodatkową niedzielę, bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc.

Kalendarz niedziel handlowych

Aby ułatwić planowanie zakupów w niedzielę, przygotowaliśmy dla Was specjalny kalendarz na kwiecień 2019 roku. Zaznaczyliśmy w nim, które dni będą handlowe, a w które zakupy zrobimy wyłącznie na stacjach benzynowych czy w mniejszych osiedlowych sklepach.

Niedziele handlowe w kwietniu 2019 roku

Podsumowując wszystkie niedziele kwietnia:

  • 7 kwietnia - sklepy zamknięte
  • 14 kwietnia - sklepy otwarte
  • 21 kwietnia - sklepy zamknięte
  • 28 kwietnia - sklepy otwarte

Gdzie zrobić zakupy w pozostałe dni?

W dni, w które większość sklepów będzie zamknięta, a więc 7 oraz 21 kwietnia, na zakupy będziemy mogli pójść m.in. do wielu sklepów sieci Żabka, a także na stacje benzynowe. Oprócz tego otwarte powinny być restauracje czy kawiarnie, gdzie można zamówić gotowy posiłek. Oczywiście działać będą także sklepy internetowe, a także punkty handlowe na dworcach czy lotniskach.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci