Strona główna >Blog >Zakupy >Ranking kamer samochodowych – najchętniej wybierane rejestratory w tym roku

Ranking kamer samochodowych – najchętniej wybierane rejestratory w tym roku

Samochód osobowy to bez wątpienia wielka wygoda. Z użyciem auta możesz w krótkim czasie dojechać do pracy, szkoły czy przyjaciół. Oczywiście, taki stan rzeczy nie oznacza jeszcze, że auto oznacza same korzyści. Ryzyko jest związane przede wszystkim z kolizjami i wypadkami na drodze. Aby zyskać silną kartę przetargową podczas sporu z innym uczestnikiem nieszczęśliwego zdarzenia, warto zaopatrzyć się w narzędzia z zakresu nowoczesnych technologii mobilnych. Szczególnie popularnym rozwiązaniem w ostatnich latach jest profesjonalna kamera do samochodu. Jaki wideorejestrator wybrać?

Czy istnieje idealny ranking rejestratorów samochodowych? Aby poznać odpowiedź na to oraz wiele innych pytań, przeczytaj poniższy poradnik – z pewnością rozwieje on wiele Twoich wątpliwości w tym zakresie.

Dlaczego warto wybrać wideorejestrator do samochodu?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że kamerka do samochodu jest swego rodzaju czarną skrzynką dla pojazdu na drodze. Podobnie jak w przypadku samolotu pozwala ona poznać ostatnie chwile przed wypadkiem i pomaga w wyjaśnieniu jego prawdziwych przyczyn (oczywiście przy uwzględnieniu zupełnie innej skali działania). Dobrej jakości nagranie, które zapewnia elektroniczna kamera samochodowa, nierzadko stanowi decydujący dowód podczas sporu sądowego z innym uczestnikiem wypadku. Może ona zostać wykorzystana także np. w celu uzyskania należnego kierowcy świadczenia ubezpieczeniowego.

Nie są to jedyne możliwe zastosowania wideorejestratora. Urządzenie to może zostać z powodzeniem wykorzystane do nagrania pięknej okolicy, po której poruszamy się podczas wakacji. Dobry rejestrator samochodowy pozwala również na bardziej efektywną naukę jazdy. Dzięki nagraniom będziesz w stanie zobaczyć, czy popełniasz błędy na przykład podczas takich manewrów jak parkowanie prostopadłe i równoległe.

Ponieważ, najlepsze kamery samochodowe (znajdziesz je między innymi sieciach handlowych RTV/AGD) są wyposażone w takie funkcjonalności jak:

 • Wi-Fi,
 • GPS,
 • alarmy bezpieczeństwa,

będziesz w stanie w porę przygotować się na fotoradary w najbliższej okolicy.

Czym są dwu- i trzykanałowe wideorejestratory?

Jak wskazuje sama nazwa, dwu- oraz trzykanałowe samochodowe rejestratory wideo umożliwiają nagrywanie z więcej niż jednej perspektywy. Taki stan rzeczy oznacza, że możliwe jest rejestrowanie obrazu w czasie rzeczywistym w następujących lokacjach:

 • tył pojazdu (jest to szczególnie przydatne, jeśli dojdzie do najechania na auto innego samochodu od tyłu lub kolizji podczas parkowania tyłem),
 • bok pojazdu (warto zaopatrzyć się w to rozwiązanie w celu ochrony przed ryzykiem sporu w efekcie wypadku na skrzyżowaniu),
 • wnętrze pojazdu pozwalające na potwierdzenie, że kierowca auta wyposażonego w rejestrator zachowywał ostrożność na drodze (tzn. prowadzący pojazdu nie był rozkojarzony, zajęty prowadzeniem rozmowy telefonicznej czy przeglądaniem maili w służbowym telefonie).

Sposoby mocowania wideorejestratorów w samochodzie – jak zrobić to profesjonalnie

W większości przypadków montaż kamery samochodowej nie należy do najtrudniejszych zadań. Większość modeli jest wyposażona w przyssawkę, dzięki czemu przyczepienie rejestratora na lusterku wstecznym nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Należy przy tym pamiętać, by nie mocować wideorejestratora w takich miejscach jak na przykład deska rozdzielcza czy środek przedniej szyby. Takie działanie może znacząco pogorszyć widoczność podczas jazdy.

Na jakie cechy trzeba zwrócić uwagę, kupując kamerę samochodową?

Różnego rodzaju samochodowe rejestratory wideo znajdziesz w największych polskich sieciach handlowych RTV AGD, a nawet w większych supermarketach (znajdziesz je najczęściej na półkach obok takich produktów, jak słuchawki bezprzewodowe bluetooth czy GPS). Nie oznacza to jednak, że powinieneś dokonywać zakupu bez żadnego zastanowienia – wręcz przeciwnie, powinieneś podczas wyboru zwrócić uwagę między innymi na takie aspekty jak:

 • odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne (deszcz). Dzięki temu będziesz miał gwarancję, że rejestrator nie zniszczeje podczas jesieni i zimy;
 • łatwość użytkowania. Jedną z cech najbardziej pożądanych w przypadku samochodowych kamer powinna być prostota oraz wygoda podczas używania. Najlepiej, by włącznik kamery oraz przycisk umożliwiający uruchomienie nagrywania znajdowały się w widocznym miejscu, możliwie jak najbliżej kierowcy;
 • opcja GPS. Wideorejestrator do samochodu wyposażony w tę opcję pozwala na odtworzenie trasy przejazdu oraz prędkości, z jaką poruszał się samochód;
 • jakość nagrywanego obrazu – ciekawym rozwiązaniem są kamery umożliwiające nagrywanie w trybie Full HD oraz rejestrujące obraz w porze nocnej. Aby sprawdzić, jaką w rzeczywistości jakość nagrywania oferuje określony producent, sprawdź w internecie (np. na portalu YouTube) filmiki przedstawiające test kamer samochodowych określonej marki. Możesz skorzystać w tym celu np. z filmików próbnych umieszczanych na stronach producentów, ale musisz pamiętać, że mają one przede wszystkim charakter marketingowy, nie zawsze zatem w adekwatny sposób przedstawiają jakość pracy w trudnych warunkach na drodze

Najlepsze kamery samochodowe z fantastycznym stosunkiem jakości do ceny

Jaki rejestrator jazdy będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ale niekoniecznie będzie to najdroższy model. Uniwersalny ranking kamer samochodowych nie istnieje, a najlepsza kamera samochodowa to taka, która w pełni będzie odpowiadać Twoim wymaganiom. Jeśli chcesz zaoszczędzić nieco pieniędzy, a przy tym wciąż cieszyć się wysokiej jakości sprzętem, powinieneś uważnie rozejrzeć się na rynku kamer do samochodów.

Ciekawym rozwiązaniem jest także wideorejestrator w lusterku. Jest to rozwiązanie nie tylko zapewniające cenne walory użytkowe, ale także atrakcyjne pod kątem wizualnym i nierzucające się w oczy. Widok z kamery tego typu jest umieszczany na ekranie lusterka, nie zasłaniając przy tym pola widzenia osoby kierującej pojazdem.

Ranking kamer samochodowych posiadających dwie kamery w zestawie (przednią i tylną)

Jeśli interesuje Cię dobrej jakości kamera samochodowa przód-tył – ranking, który znajduje się poniżej, może być pomocny w ostatecznym wyborze:

 • VIOFO A129-G Plus Duo,
 • Mio MiVue 846 + A50,
 • VANTRUE N4 3CH,
 • BlackVue DR750X-2CH Plus LTE,
 • Mio MiVue 792 WiFi Pro.

Jaka jest idealna kamerka samochodowaRanking pomoże Ci w wybraniu produktu. Oczywiście, jeśli Twoim celem jest kamera samochodowaranking może być cenną wskazówką. Ostateczny zakup powinien jednak wynikać z analizy parametrów urządzenia.

3 modele dla najbardziej wymagających kierowców

Kierowcy przywiązujący dużą wagę do bezpieczeństwa na drodze zazwyczaj nie poprzestają na tańszych budżetowych rozwiązań. Taki stan rzeczy oznacza, że ich potrzeby są w stanie zaspokoić jedynie najlepsze wideorejestratory na rynku. Jaka kamerka do samochodu będzie najlepsza w takim przypadku? Jeśli jesteś gotowy ponieść wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, powinieneś zdecydować się na przykład na takie modele jak IROAD X10 Premium. Ważną zaletą w przypadku wysokobudżetowych jest m.in. duża ilość pamięci. Pozwala ona na przechowywanie nawet kilkuset godzin dobrej jakości nagrań wideo. Ciekawym rozwiązaniem może być również Viofo A139 3CH z możliwością nagrywania w Full HD (1080p) oraz opcją instalacji karty SD w celu zwiększenia zasobów pamięci. W 2021 roku popularnym rozwiązaniem jest także kamera BlackVue DR900X-2CH Plus 4K, która zapewnia, jak wskazuje sama nazwa, wysoką jakość nagrywania (rozdzielczość 4K), a nawet możliwość stworzenia sieci Wi-Fi poprzez sparowanie ze smartfonem.

Kategorie

Ostatnie wpisy

  Aktualne wiadomości handlowe sieci