Gdzie zbierać punkty Payback?

2019-05-27

|

Zakupy

Gdzie zbierać punkty Payback?

Program Payback to jeden z najpopularniejszych systemów zbierania punktów za zakupy w Polsce. Firma działa w naszym kraju już niemal 10 lat i zdobyła w tym czasie szerokie grono lojalnych użytkowników. Już po pierwszych sześciu miesiącach działalności Payback wydał w naszym kraju 5 milionów kart, a obecnie w użyciu jest ich dwa razy więcej.

Historia firmy sięga początku roku 2000, kiedy to zaczął działać jej niemiecki oddział. Nasi zachodni sąsiedzi do dzisiaj chętnie korzystają z programu Payback – szacuje się, że przynajmniej jedna karta znajduje się w aż 2/3 gospodarstw domowych. Dzisiaj jest to program o zasięgu międzynarodowym, a jego lokalne wersje spotkamy m.in. w Austrii, Słowenii czy w Meksyku.

Partnerzy Payback w Polsce

Aktualnie w Polsce punkty Payback można zbierać u przeszło 250 partnerów. Najpopularniejszym z nich jest sieć hipermarketów Kaufland, gdzie za każde wydane 3 złote możemy otrzymać 1 punkt. Dużą popularnością wśród użytkowników programu cieszą się także Orange (2 zł = 1 punkt), Multikino (1 punkt za 2 złote) czy stacje benzynowe BP (3 punkty za każde 2 litry paliwa).

Payback to jednak nie tylko stacjonarne punkty sprzedaży, ale w coraz większym stopniu także sklepy internetowe. W marcu wśród partnerów pojawiły się cztery popularne serwisy – Answear, Born2be a także Super-Pharm oraz Kakadu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Super-Pharm w swoich „naziemnych” sklepach honoruje wyłącznie karty własnego programu lojalnościowego – Lifestyle.

Jakie nagrody można zdobyć w programie Payback?

Wybór nagród w programie Payback jest naprawdę szeroki, a dla ułatwienia zostały one podzielone na kategorie. Znajdziemy wśród nich m.in. sprzęty do kuchni, domu czy ogrodu. Dla fanów majsterkowania interesujące mogą okazać się narzędzia, a popularnością wśród kobiet cieszą się m.in. artykuły z kategorii uroda i zdrowie, a także galanteria i dodatki.

Odradzamy przeliczanie ilości punktów wymaganych do odebrania nagrody na gotówkę, którą musieliśmy wydać, aby je zgromadzić. Wtedy bowiem okazuje się, że są to najdroższe zakupy, jakie można sobie tylko wyobrazić. Należy mieć na uwadze fakt, że zakupy robimy niezależnie od naszego członkostwa w Payback, a zbierane punkty są po prostu miłym dodatkiem.

Jeżeli jednak ktoś chciałby przeliczyć wartość punktów na konkretną gotówkę, to szybko okaże się, że np. kubek termiczny Ambition, który w sklepie kosztuje około 30 zł, w programie Payback otrzymamy za 4.499 punktów. A zatem np. w Kauflandzie musielibyśmy wydać przeszło 13 tysięcy złotych, aby na naszym koncie uzbierała się wystarczająca na niego liczba punktów.

Jak odebrać nagrody w programie Payback?

Nagrody za zebrane punkty można odebrać na kilka sposobów. Najszerszy wybór prezentów znajdziemy na stronie internetowej programu, ale wiele z nich można odebrać także bezpośrednio w punktach sprzedaży partnerów. W wielu przypadkach prezent można otrzymać nawet bez wymaganej liczby punktów – wtedy jednak obowiązuje dodatkowa opłata, która ma „wyrównać” różnicę.