Strona główna >Blog >Zakupy >Depilator laserowy, golarka czy wosk? Co będzie najlepsze do kobiecej depilacji?

Depilator laserowy, golarka czy wosk? Co będzie najlepsze do kobiecej depilacji?

Idealnie gładką skórą możemy cieszyć się nie tylko latem, a wszystko to dzięki nowoczesnym metodom usuwania owłosienia, które stosujemy także w domowym zaciszu. Depilator laserowy, golarka czy tradycyjny wosk - to za ich pomocą najczęściej usuwamy niechciane włoski. Która z wymienionych metod jest najskuteczniejsza, a zarazem najlepsza dla naszej skóry?

Jak dobrać metodę depilacji do wrażliwości skóry i rodzaju owłosienia?

Metodę depilacji dobiera się przede wszystkim, mając na uwadze wrażliwość skóry oraz odporność na ból. W przypadku skóry bardzo wrażliwej najlepszym wyborem będzie depilacja laserem w domu, jednak nie zawsze sprawdzi się ona w przypadku włosów grubych i ciemnych. Trudności w pracy z laserem mogą zauważyć również osoby, chcące usunąć owłosienie koloru rudego. Dla nich lepszym wyborem wydaje się golarka, dzięki której w stosunkowo krótkim czasie można usunąć nadmiar włosów na ciele, choć sam zabieg nie należy do najprzyjemniejszych. Jeśli jednak odpowiednio przygotujemy skórę, możemy zniwelować odczucie bólu. Dla kobiet, których próg bólowy jest stosunkowo wysoki, dobrym wyborem będzie tradycyjny wosk. Jest to jednak z najtańszych metod usuwania owłosienia, która poradzi sobie z każdego rodzaju włosami. Efekty golenia utrzymują się nawet do 6. tygodni, a więc o wiele dłużej, niż w przypadku stosowania maszynki jednorazowej. 

Depilator laserowy a klasyczna golarka – porównanie efektów depilacji

Depilator czy golarka - to pytanie zadaje sobie większość kobiet, które chcą na dłuższy czas pozbyć się owłosienia. Pod względem finansowym bardziej opłacalny będzie zakup golarki - dobrej jakości depilator laserowy kosztuje naprawdę sporo. Niemniej jednak warto zastanowić się też nad efektami depilacji. Depilacja w domu golarką pozwala pozbyć się owłosienia na kilka dni, po czym zabieg trzeba powtórzyć. Efekty nie utrzymują się więc zbyt długo. Zupełnie inaczej jest w przypadku depilatora laserowego, który usuwa włoski wraz z cebulkami, zatem efekty utrzymują się nawet przez kilka miesięcy. Z drugiej strony, osiągnięcie oczekiwanych rezultatów wymaga wykonania całej serii zabiegów, co w sumie może potrwać nawet 2-3 miesiące. Tymczasem efekty depilacji golarką są widoczne już od pierwszego użycia. 

Depilator laserowy a wosk – która metoda da trwalszy efekt?

Depilator laserowy - czy warto go kupić? A może lepiej pozostać przy tradycyjnym wosku? Odpowiedź na te pytania zależy przede wszystkim od tego, ile czasu możemy poświęcić na depilację oraz jaki jest nasz stopień tolerancji bólu. Nie ulega wątpliwości, że depilator laserowy daje o wiele lepsze efekty, niż wosk. Utrzymują się one do kilku miesięcy, podczas gdy depilację woskiem trzeba powtórzyć już po kilku tygodniach. Ponadto, używając depilatora laserowego, gęstość owłosienia maleje o około 20-30%, tymczasem w przypadku wosku możemy mieć problem nie tylko z gęstszymi i ciemniejszymi włoskami, ale również z ich wrastaniem. Z woskiem jest jednak podobnie jak z golarką - efekty widoczne są niemal natychmiast, podczas gdy na rezultaty depilacji laserowej trzeba trochę poczekać.

Jaki depilator laserowy wybrać? 5 TOP modeli polecanych przez użytkowniczki

Zastanawiając się, jaki depilator laserowy wybrać, warto skorzystać z opinii osób, które już nabyły tego typu sprzęt. Wśród top 5 depilatorów laserowych znalazły się modele, takie jak:

  • PHILIPS LUMEA 9000 IPL BRI958/00 - umożliwia bezprzewodową pracę, dobierając intensywność światła do odcienia skóry,
  • BRAUN SILK-EXPERT PRO 5 5237 - posiada 10 ustawień intensywności światła,
  • BEAUTIFLY B-SHINE PRO - posiada 4 różne funkcje, w tym depilację ogólną, depilację do małej powierzchni, leczenie trądziku, fotoodmładzanie skóry,
  • PHILIPS LUMEA ADVANCED SC1998/00 - pozwala zauważyć efekty już po 3 zabiegach,
  • BEURER PURE SKIN PRO IPL 5500 - jego dużym atutem jest niska cena.

Depilacja a pieprzyki, znamiona i blizny, czyli na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas eliminacji owłosienia?

Znamiona, blizny i pieprzyki mogą pojawić się w niemal każdej partii naszego ciała. Czy poradzi sobie z nimi golarka, wosk, a może dopiero najlepszy depilator laserowy? Co do zasady, żadna z wymienionych zmian na ciele nie stanowi przeciwwskazania do depilacji, co ciekawe, także tej laserowej. Przy tego typu problemach polecany jest właśnie depilator laserowy, który dodatkowo może zredukować widoczność blizn czy znamion. Depilując się golarką bądź woskiem, najczęściej staramy się umiejętnie unikać dotykania blizn, znamion czy pieprzyków, głównie ze względu na ewentualne odczucia bólowe. Warto mieć świadomość, że tego typu zmiany na skórze mogą pojawić się również bezpośrednio po depilacji, dlatego należy się do niej odpowiednio przygotować. Musimy przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa, a więc w przypadku golenia się maszynka przede wszystkim dezynfekować końcówki. Golarki nie należy dociskać do skóry, bowiem w przypadku przecięcia może powstać na skórze widoczna blizna. To samo może mieć miejsce przy depilacji woskiem, dlatego plastry trzeba odrywać umiejętnie, szybkim i zdecydowanym ruchem. Depilatorem laserowym nie należy natomiast naświetlać jednego miejsca zbyt długo. 

Pielęgnacja skóry po depilacji woskiem, laserem i klasycznym goleniu – jak robić to dobrze?

Wiele mówi się o tym, jak się przygotować do depilacji laserowej w domu, depilacji woskiem czy golarką. Niemniej jednak należy pamiętać także o odpowiedniej pielęgnacji skóry bezpośrednio po zabiegu. W każdym przypadku może pojawić się zaczerwienienie skóry, dlatego wygolone miejsce dobrze jest polewać strumieniem letniej wody, co zapobiegnie rozszerzaniu się naczyń krwionośnych. Ważna jest także właściwa pielęgnacja - warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju balsamy po goleniu, które zredukują uczucie swędzenia czy pieczenia. Wybierajmy te, które mają w składzie pantenol, aloes, witaminę E czy masło shea. Bezpośrednio po depilacji nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, gdyż może to powodować nasilenie przykrych dolegliwości. Zaczerwienienie, świąd i pieczenie powinny zniknąć po kilku godzinach, lecz u niektórych kobiet znikają one dopiero następnego dnia.

Gdzie szukać promocji na depilator laserowy?

Zastanawiając się, jaki depilator laserowy wybrać, wielu z nas zwraca uwagę przede wszystkim na cenę sprzętu. Najdroższe modele, choć niezwykle funkcjonalne, kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego też warto szukać różnego rodzaju rabatów i promocji. Znajdziemy je przede wszystkim w gazetkach reklamowych sklepów z elektroniką. Chcąc kupić depilator laserowy w okazyjnej cenie, należy przeglądać je regularnie. Promocje na tego typu sprzęt można też znaleźć bezpośrednio w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Depilatory laserowe nie są co prawda produktem sezonowym, jednak nie ulega wątpliwości, że największą popularnością cieszą się one wiosną oraz latem, gdy większość kobiet marzy o pięknie i gładkiej skórze. Dlatego chcąc kupić je w niższej cenie, spróbujmy szukać ciekawych ofert przede wszystkim jesienią i zimą, gdy pojawia się znacznie więcej promocji. 

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci