Czujesz klimat? Ekologiczne produkty w Rossmanie w trosce o Twoje zdrowie i środowisko

Wraz ze wzrostem świadomości na temat ekologii i naszego wpływu na środowisko rośnie także wybór produktów – od żywności przez ubrania i akcesoria po chemię gospodarczą, które są przyjazne dla naszej planety. Szczególną popularność zyskują obecnie kosmetyki naturalne, a także środki czystości tworzone z myślą o tym, by nie szkodzić naturze. Jeżeli i dla Ciebie ten temat jest ważny, przeczytaj ten artykuł, z którego dowiesz się, jakie produkty ekologiczne znajdziesz w drogeriach Rossmann!

Ekologiczne kosmetyki z Rossmanna – przyjazne nie tylko dla środowiska, ale również dla Twojej skóry

Na drogeryjnych półkach robi się coraz bardziej zielono – i mowa tu nie o kolorze opakowań, ale o składach i właściwościach produktów. Szeroki wybór przyjaznych naturze, a także zdrowiu skóry kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych znajdziesz w ofercie RossmannaEkologiczne kosmetyki Rossmann można podzielić na dwie kategorie: takie, które mają naturalny skład i takie, które posiadają opakowania w duchu less waste. Jeżeli szukasz kosmetyków z jak najbardziej naturalnym składem, zwróć uwagę, czy nie zawierają one konserwantów, silikonów, olejów mineralnych (np. parafiny), PEG-ów, SLS-ów i syntetycznych substancji zapachowych. Informacje te uzyskasz na etykietach produktów – brak tego typu substancji to często zaleta, którą chętnie chwalą się producenci. Kosmetyki naturalne to świetny wybór, jeżeli borykasz się z częstymi podrażnieniami skóry czy reakcjami alergicznymi. Mogą być one bowiem wywołane przez silne detergenty czy sztuczne zapachy, które znajdują się w składach wielu produktów. Wybierając kosmetyki naturalne Rossmann możesz oszczędzić swoje skórze podrażnień i skorzystać z dobrodziejstw naturalnych substancji. Jeżeli ma dla Ciebie znaczenie również opakowanie produktu, które łatwo można poddać recyklingowi, wybieraj takie, które wykonane są ze szkła i tektury, a unikaj plastiku. 

Ekologiczne środki czystości w Rossmannie – sprzątanie przyjazne środowisku krok po kroku

Wiele szkodliwych dla środowiska substancji znajduje się w środkach czystości i tzw. chemii gospodarczej. W ofercie drogerii Rossmann znajdziesz jednak całą gamę produktów, które sprawią, że Twój dom będzie lśnił bez szkody dla planetySprzątanie w duchu less waste warto zacząć od wyposażenia się w ekologiczne akcesoria, takie jak ściereczki, gąbki czy myjki z naturalnych, biodegradowalnych materiałów i tkanin – na przykład bambusa czy celulozy. Kolejnym etapem będzie wybór środków czyszczących, które zamiast silnych, szkodliwych i często drażniących detergentów, będą cechowały się równie skutecznym, ale bardziej naturalnym i łagodnym składem. Ekologiczne środki czystości Rossmann to na przykład płyny do mycia naczyń, środki do czyszczenia kuchni i łazienek, środki do podłóg i wiele innych produktów, które zawierają takie substancje czynne jak soda oczyszczona, kwasek cytrynowy, ocet, czy inne składniki pochodzenia roślinnego o właściwościach czyszczących. Dodatkowo tego typu produkty wzbogacane są naturalnymi substancjami zapachowymi, dzięki którym sprzątanie będzie czystą przyjemnością. Ekologiczne środki czystości Rossmann są nie tylko przyjazne środowisku, ale i twojemu zdrowiu – są delikatniejsze dla skóry i dróg oddechowych. Stosując je zmniejszysz ryzyko alergii i podrażnień, na które często jesteśmy narażeni korzystając z tradycyjnych produktów. Nie musisz się obawiać, że sprzątanie w duchu eko będzie trudniejsze – naturalne substancje odpowiednio opracowane przez producentów cechują się wysoką skutecznością!

W zgodzie z naturą – produkty z naturalnym składem i w duchu less waste

Styl życia w zgodzie z naturą jest obecnie coraz prostszy. Właściwie każdy wybór zakupowy z łatwością podejmiesz już w duchu less waste. Co to właściwie oznacza? Less czy też zero waste to bardzo prosta idea, by żyć tak, aby jak najmniej obciążać planetę odpadami. Kupować produkty z biodegradowalnych, naturalnych składników, wybierać opakowania, które można poddać recyklingowi lub pochodzące z recyklingu. Ma to znaczenie w codziennym życiu, ale i w podróży. Eko kosmetyki Rossmann to produkty, które świetnie sprawdzą się w okresie wakacyjnym. Wybierając się w podróż również możesz działać w duchu less waste i skomponować ekologiczny zestaw kosmetyczny. Coraz większą popularność zyskują obecnie produkty w opakowaniach, które można uzupełniać (tzw. refill) – przede wszystkim mydła i szampony. Ta korzystna budżetowo opcja sprawi także, że sporo zaoszczędzisz. To dobry wybór do domu, ale i na wyjazd. Kupowane w większych opakowaniach produkty możesz na czas urlopu zabrać w podróżnych, wielorazowych pojemnikach, które posłużą Ci przez lata. Świetnym wyborem na wakacje będzie także na przykład szampon w kostce, który jest nie tylko ekologiczny ze względu na brak plastiku, ale i praktyczny do spakowania w podróż. Jak jeszcze można dbać o higienę w zgodzie z naturą? Na przykład wybierając chusteczki z biodegradowalnych materiałów czy kosmetyki z naturalnym składem – te ostatnie istotne są szczególnie podczas spędzania wakacji pod namiotem.

Żyj eko – akcesoria z tworzyw naturalnych lub plastiku z recyklingu dostępne w Rossmannie

Jak jeszcze możesz żyć bardziej eko? Zwracaj uwagę nie tylko na składy kosmetyków i środków czystości, ale i materiały, z których zrobione są wszelkie akcesoria. Szczotki do włosów, gąbki do ciała, akcesoria do makijażu czy manicure – to produkty, które zwykle wykonane są z plastiku i tworzyw sztucznych. Czy można zastąpić je czymś bardziej less waste? Zapewne czytając ten tekst wiesz już, że tak! W ofercie drogerii Rossmann znajdziesz całą gamę akcesoriów do makijażu, stylizacji włosów czy pielęgnacji ciała, które wykonane są z ekologicznych materiałów: drewna, bambusa, naturalnej gąbki, celulozy a nawet… kawy. Czasem trudno uniknąć jednak plastiku – możesz wtedy wybrać taki, który pochodzi z recyklingu. O tym, z czego wykonane są opakowania i jak je można po zużyciu produktu zutylizować, dowiesz się z oznaczeń na etykietach.

Znaczki ekologiczne – jakich oznakowań szukać na produktach z Rossmanna?

Jeżeli interesujesz się tematyką ekologii i stylu życia w zgodzie z naturą, zapewne dobrze wiesz, jak szukać w sklepach ekologicznych produktów. Dla niektórych jednak to wciąż nieco czarna magia, dlatego wyjaśniamy, jak odnaleźć się w oznaczeniach naturalnych kosmetyków. Znaczki ekologiczne są różne i mogą być na początku mylące. W kontekście opakowań zwracaj przede wszystkim uwagę, czy produkt posiada oznaczenie trójkąta bądź kółeczka złożonego ze strzałek – oznacza on, że opakowanie zdatne jest do recyklingu. Jeżeli zależy Ci na wyborze kosmetyków nietestowanych na zwierzętach, szukaj znaku króliczka, a jeśli ważne jest dla Ciebie, by produkt nie posiadał w swoim składzie żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, wybierz taki, który posiada znaczek "Vegan". Dla ułatwienia wyboru wszystkie produkty ekologiczne Rossmann rozpoznasz z łatwością dzięki oznaczeniu "Czujesz klimat?" na sklepowej lub internetowej półce – dzięki temu możesz mieć pewność, że dany produkt jest przyjazny środowisku. Zawsze jednak warto przyjrzeć się bliżej etykietom i oznaczeniom, jakie znajdziesz na opakowaniu, aby wiedzieć, czy dany kosmetyk będzie ekologicznym wyborem.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci