Strona główna >Blog >Niedziele handlowe >McDonald's rozbudza dziecięcą ciekawość

McDonald's rozbudza dziecięcą ciekawość

Co roku w kwietniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Wszyscy dorośli doskonale wiedzą jak ważne jest zachęcanie maluchów do czytania, ponieważ wspiera to ich rozwój i pozwala poznawać świat znacznie szybciej i z większym zrozumieniem. Znacznie bardziej wartościowe na co dzień jest sięgnięcie po książkę niż po zabawkę. Dlaczego?

Czytanie wzbogaca

Każda czytana książka jest jak otwarte drzwi do nowego świata, który do tej pory nie był nam znany. Mali czytelnicy, którzy ciągle zadają różne pytania dotyczące rzeczywistości, dzięki książkom mogą jeszcze bardziej pobudzać swoją kreatywność, empatię i chęć poznania świata. Warto także mieć na uwadze, że to jakie książki czytają dzieci, ma później odzwierciedlenie w ich zachowaniu i w decyzjach przez nie podejmowanych. Ma to związek z tym, że wielu bohaterów bajek staje się dla dzieci inspiracją i wzorem do naśladowania.

Czy warto czytać razem z dziećmi?

Wspólne czytanie to bardzo wartościowa forma spędzania czasu dzieci z opiekunami. Pomaga to budować więzi i wzmacniać poczucie bezpieczeństwa. Jest to także po prostu angażujące zajęcie, które nierzadko ratuje rodziców z opresji, np. podczas podróży. Książka jest zdecydowanie tak samo kolorowa, ciekawa i angażująca jak tablet czy telefon, więc warto spróbować zastąpić nią tego typu urządzenia.

Książeczki w zestawach Happy Meal w McDonald’s

McDonald’s doskonale wie jak ważne są książki w życiu dzieci. Co według nich wyróżnia idealną bajkę? Ciekawa historia, przyciągające wzrok obrazki i dodatkowe zadania, które pobudzą wyobraźnię i zaangażują malucha to absolutny must have. Wszystko to znaleźć można w nowych książeczkach z serii Detektywów Malusińskich, które wybrać można zamiast zabawek w zestawach Happy Meal w McDonald’s. Co więcej, w książkach tych są także praktyczne porady dla rodziców!

Seria książek dodawanych do zestawów Happy Meal

Seria 12 książek powstała z myślą o potrzebach maluchów i ich rodziców. Ich celem jest sprawienie, aby dorośli spędzali z dziećmi wartościowy czas, ale nie tylko! Książki stworzono w taki sposób, aby pociecha sama mogła zająć się sobą i spędzić czas w jakościowy, ciekawy sposób. Zupełnie nowe przygody Detektywów Malusińskich zostały wzbogacone o dodatkowe zadania, takie jak zabawa w detektywa, tworzenie własnej historii czy rysowanie. W książeczkach zawarto także przydatne porady dla rodziców. Chodzi przede wszystkim o to, aby propagować czytanie wśród maluchów i aby wskazać rodzicom, jak wartościowa może każda chwila poświęcona na wspólną lekturę.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Może cię zainteresować