Strona główna >Blog >Zakupy >Książka na chłodny wieczór – przegląd ciekawych propozycji książkowych

Książka na chłodny wieczór – przegląd ciekawych propozycji książkowych

Parafrazując słowa popularnej piosenki Kabaretu Starszych Panów ,,piosenka jest dobra na wszystko’’, można rzecz, iż książka to rzecz zwalczająca wszelkie zło. Książka dobra na wszystko pomaga zwalczyć smutek i nudę oraz wyzwolić pozytywne emocje drzemiące w każdym z nas. Literaccy bohaterowie potrafią przenieść nas w świat przygód kryminalistycznych oraz intrygującego fantasy.

Plan na weekend spokój, relaks i ulubiona książka

Któż z nas nie łączy udanego weekendu ze spokojem i relaksem. Ciepła herbata, gruby wełniany koc oraz dobra książka - to niezaprzeczalnie idealnie połączenie. Książki pomagają nam przenieść się w inny świat. Niektóre z nich porywają nas na tyle, że utożsamiamy się z głównym bohaterem, który przemierza wąskie uliczki w Rzymie, bierze udział w rozwiązywaniu zbrodni bądź przeżywa swoją pierwszą miłość. Co więcej, według badań naukowców, każda z książek, która przewija się przez nasze życie wpływa na nasz rozwój oraz charakter! Stan wzmożonej aktywności naszego mózgu może trwać nawet przez pięć dni po przeczytaniu fascynującej lektury. Ponadto, wpływ książek na nasz charakter jest stały. Często czerpiąc wzorce zachowań literackich bohaterów, zmieniamy diametralnie nasze życie. Książki są naszymi drogowskazami, które subtelnie wskazują nam drogę, jaką możemy podążać.

Książki z jajem - przegląd ciekawych pozycji

Jesienny okres często wpływa na nasz nastrój melancholijnie. Dlatego warto w ten czas sięgnąć po książkę, która pisana zabawnym językiem, wzbudzi w nas salwy śmiechu. Książki z dużą dawką humoru pomogą nam inaczej spojrzeć na świat oraz zarazić swoim optymizmem wszystkich w pobliżu. Warto pamiętać, iż śmiech to zdrowie, więc niekontrolowane wybuchy śmiechu bądź lekki chichot pod nosem są jak najbardziej wskazane. Najśmieszniejsze książki wszechczasów wyróżniają się swoim humorystycznym zabarwieniem i żartobliwym aromatem. Książki z jajem są wskazane nie tylko dla dorosłych, ale również dzieci i młodzieży.

Zabawne książki dla dorosłych pozwalają na poznanie legendarnych postaci. Bez wątpienia jednym z takich dzieł jest skandalizująca książka Tadeusza Dołęgi-Mostowicza Kariera Nikodema Dyzmy. Legendarnym symbolem dzieła jest bohater, który jest niezwykle prosty i arogancki, pomimo czego wspina się na wyżyny społeczne po szczeblach kariery. Drugą propozycję pod tytułem Trzech panów w łódce (nie licząc psa) stworzył angielski pisarz Jerome K. Jerome. Jest to jedno z arcydzieł komunizmu, ukazujące trzech miejskich hipochondryków w czasie rzecznej eskapady, która ostatecznie nabiera humorystycznego wydźwięku.

Książka jak rozbawi, to i zapadnie w pamięć

Śmiech to zdrowie. Kiedy się śmiejesz, Twoje serce bije szybciej, a produkcja endorfin, zwanych hormonami szczęścia, osiąga punkt kulminacyjny. Błogi relaks oraz odpływający stres to efekty naszego śmiechu. Humorystyczne książki nie tylko potrafią nas rozbawić, tym samym poprawiając funkcjonowanie organizmu, ale ćwiczą naszą koncentrację i pamięć. Najzabawniejsze utwory, trafiające w nasze ręce, pozostają w naszej pamięci na długo. W trosce o swoje zdrowie, warto korzystać z jesiennych promocji i zaopatrzyć się w większą ilość potężnej dawki humoru.

Najlepsze książki młodzieżowe

Młodzież, w dzisiejszych czasach, chętnie korzysta z dóbr kultury. Jesienne wydarzenia, w tym koncerty i premiery filmów, które są oblegane przez nastolatków. Warto jednak skusić ich do zabawy przy dobrej lekturze. Zabawne książki dla młodzieży są dobrym rozwiązaniem na długie, jesienne wieczory. Jednym z przykładów książki dla 14-latki, może być zabawna i pełna ciepła powieść Rainbow Rowell Fangirl. Powieść opowiada o dorastaniu, pierwszej miłości, niezwykłej przyjaźni i o wyjątkowej miłości do książek.

Książki dla przedszkolaków, ciekawe zadania i ciekawostki z różnych stron świata

Zainteresowanie książkami powinno rozpoczynać się od najmłodszych lat życia. W tym przypadku bardzo dużą rolę odgrywają rodzice, którzy powinny zachęcać przedszkolaków do czytania książek i poznawania dzięki nim różnych stron świata. Idealną propozycją dla najmłodszych może okazać się książka napisana przez Elizę Piotrowską Baw się z Wojtkiem żołnierzem bez munduru. W książce możemy poznać przygody misia Wojtka, który zachęca najmłodszych do wspólnej zabawy, rozwiązywania zadań, łamigłówek oraz gry planszowej.

Babskie książki z humorem - lista ciekawych propozycji

Babskie książki z humorem to jedna z najobszerniejszych grup w kategorii książek humorystycznych. Kobiety często zmęczone całym dniem pracy zawodowej oraz domowej, potrzebują odpowiedniej dawki humory na koniec dnia. Niezaprzeczalnie najpopularniejszą humorystyczną książę jest Dziennik Bridget Jones napisany przez angielską pisarkę Helen Fielding. Powieść ta jest światowym bestsellerem, plasującym się wysoko we wszelkich rankingach. Książka ta opowiada o życiowych perypetiach nieidealnej postaci – Bridget Jones. Bohaterka poszukująca w życiu harmonii i stabilizacji, z każdym dniem traci ją coraz bardziej. Humorystyczne podejście do wszelkich zdarzeń życiowych bohaterki, pomaga nam spojrzeć przychylniejszym okiem na nasze życie, a przede wszystkim dostarcza nam niezmiernych ilości dobrego humoru.

Jednak nie tylko zagraniczny rynek tworzy wspaniałe dzieła humorystyczne. Książki polskiej pisarki Joanny Chmielewskiej, właściwie Ireny Barbary Kuhn, pozwalają na poprawę humoru. Polski kryminał z humorem to jedna z pozycji, którą możemy odnaleźć w dziełach autorki. Niezwykle lekką i przyjemną powieścią jest dzieło pod tytułem Mąż zastępczy, w którym przyjemnym językiem opisane są perypetie zdradzonego przez żonę Piotra. Książka zawiera wiele zabawnych oraz wzruszających historii.

Warto wspomnieć, iż powyższe dzieła, nie tylko rozbawią kobiety. Książki z humorem dla faceta to nie tylko dzieła stricte opowiadające o mężnym drwalu. Powyższe powieści wzbudzą gromki śmiech tak samo u płci pięknej jak i u mężczyzn.

Polski kryminał - 10 najlepszych współczesnych polskie kryminałów

Wieczorny nastrój, gdzie wolno opadająca mgła rozlewa się na polskie ulice, znakomicie łączy się z kryminałami. Dobry kryminał to książka, która potrafi porwać niejednego czytelnika. Przenoszą one w świat zagadkowych zaginięć oraz brutalnych morderstw. Spotkania z głównymi bohaterami okazują się niezwykle intrygujące oraz pobudzające kreatywność. Polski świat literacki słynie z naprawdę dobrych kryminałów. Na podstawie niektórych z nich powstały filmy oraz seriale zrzeszające ze sobą fanów kryminalistyki. Wśród 10 najlepszych współczesnych kryminałów możemy wymienić:

 • Trylogię o prokuratorze Szackim Zbigniewa Miłoszewskiego,
 • Cykl o Hubercie Meyerze Katarzyny Bondy,
 • Łowca Piotra Kościelnego,
 • MartwiecKatarzyny Puzyńskiej,
 • Ludzkie zoo Arkadiusza Krajewskiego,
 • Tylko umarli wiedzą Ryszarda Ćwirleja,
 • Pułapka diabła Sylwii Brataniec,
 • Żmijowisko Wojciecha Chmielarza,
 • Kasacja Remigiusza Mroza,
 • Martwe popołudnie Mariusza Czubaja,
 • I zbaw mnie ode złego Aleksandry Jonasz,
 • Kamienna noc Gai Grzegorzewskiej.

Kategorie

Ostatnie wpisy

  Może cię zainteresować