Strona główna >Wydarzenia >Jesień

Jesień - promocje

22.09 - 21.12
Jesień

Jesień wielu osobom kojarzy się wyłącznie z pluchą, szarugą i brakiem energii. Ten okres w roku wcale nie musi taki być! Przygotowaliśmy dla Was artykuł, w którym zawarliśmy wszystkie propozycje i porady, które pozwalają przebrnąć okres jesienny z uśmiechem.

Aktywne gazetki

Jak wykorzystać jesień?

Początek jesieni kalendarzowej datowany jest na 23 września, a jej koniec na 21 grudnia. Wrzesień to miesiąc, kiedy zaczynamy widzieć pierwsze spadające liście, złocące się krzewy i układającą się do snu naturę. To moment kiedy warto zatrzymać się na chwilę i podziwiać kolorowy spektakl, ponieważ nie zobaczymy go aż do kolejnego roku! Dobrym pomysłem jest wzięcie udziału w różnych wydarzeniach, powiązanych bezpośrednio z tą porą roku. M.in. dożynki, które nadal obywają się w małym miejscowościach, mają swoje miejsce właśnie we wrześniu. Oprócz tego organizowanych jest wiele targów, festynów czy spotkań, mających na celu promocję sezonowych produktów, a także prezentacje nowych jesiennych kolekcji ubraniowych czy trendów wnętrzarskich. Polecanymi miejscami do odwiedzenia jesienią są także wszelkie farmy dyniowe, sady jabłkowe czy miejsca, gdzie można poznać i spróbować wielu sezonowych, lokalnych produktów i dań.

Jesień w modzie

Jeżeli chodzi o jesień to wiele osób docenia ten czas za przytulny klimat jaki zawsze jest wokół niej budowany. Grube swetry, ciepłe skarpetki, koce, świeczki i światełka sprawiają, że czujemy się miło i chętnie spędzamy czas w zaciszu domowym. Warto zainwestować w kilka takich umilaczy, które sprawią, że każdy wieczór będzie przyjemny, nawet jeśli będziemy wykonywać swoje codzienne obowiązki. Nie można oczywiście zapomnieć także o kolorach, które jesienią zachwycają nie tylko w naturze. Również dekoracje wnętrz i sekcja modowa staje się stonowana i klimatyczna. Dominują kolory takie jak beż, bordo, rudy, zgaszona czerwień, musztarda, brąz, czerń, granat czy szarość.

Korzystaj z jesiennych produktów sezonowych

Dobrze jest także zwrócić dużą uwagę na produkty dostępne właśnie jesienią. Dynia jest jednym z takich elementów, które należy wykorzystywać, ponieważ jest dostępna bardzo krótko w skali roku. Co można zrobić z dyni? Opcji jest naprawdę wiele! Można ją upiec i podawać od obiadu lub jako dodatek do sałatki. Można zrobić krem z dyni lub połączyć dynię i bataty tworząc idealną rozgrzewającą zupę. Dynię można wykorzystać także na słodko, np. do upieczenia ciasta. Oprócz niej, warto także spożywać jabłka, śliwki i gruszki, które w tym okresie są najpyszniejsze.