Najlepszy lunchbox dla dziecka i do pracy - jak wybrać dobre pudełko z przegrodami?

Odpowiednio zbilansowane posiłki powinny towarzyszyć Ci nie tylko w domu, ale również poza nim. W zdrowej diecie nie ma miejsca na podjadanie byle czego, dlatego jeśli chcesz zadbać o siebie i swoich bliskich, pomyśl o rozwiązaniu, które pozwoli czerpać radość z pełnowartościowego dania czy przekąski w pracy, szkole lub na przykład na wycieczce. Lunchbox, bo o nim mowa, to sposób na zdrowie jedzenie, które zabierzesz ze sobą wszędzie. Sprawdź, jak wybrać dobre pudełko z przegrodami.

Dlaczego warto zainwestować w dobry i wygodny lunchbox?

Życie w pośpiechu sprzyja jedzeniu byle czego i byle jak, dlatego by zatroszczyć się o swoje zdrowie i samopoczucie, staraj się samodzielnie przygotowywać potrawy, które zabierzesz ze sobą na przykład do pracy. Komponując posiłki na własną rękę, masz większą kontrolę nad tym co i w jakiej ilości znajdzie się w Twoim śniadaniu czy obiedzie. Gotowanie to jednak nie wszystko — wprowadzając zdrowe nawyki, nie możesz także zapomnieć o dobrej jakości lunchboxie, który pozwoli Ci cieszyć się smakiem ulubionych potraw gdziekolwiek jesteś. Pojemnik na jedzenie z przegródkami zabierzesz ze sobą wszędzie, dzięki czemu zbilansowany i świeży posiłek będziesz mieć zawsze przy sobie.

Historia i rodzaje lunchboxów

Wszystko ma swoją historię, w tym również pojemniki na śniadanie do pracy czy na zdrowy lunch do szkoły. Pierwsze lunchboxy pojawiły się już w połowie XIX wieku. Plecione, a dla bardziej zamożnych drewniane pudełka, pozwalały przechowywać i przenosić żywność, którą najczęściej zawijano w chusteczkę. Wraz z postępującą industrializacją i masową pracą w fabrykach, jedzenie poza domem stawało się koniecznością, co jednocześnie zaowocowało znaczącym zapotrzebowaniem na odpowiednie pojemniki. Lunchboxy stały się synonimem wygody i cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie wykonuje się je z różnego rodzaju materiałów i wyposaża w dodatkowe funkcje, które sprawiają, że jedzenie na wynos nie staje się problemem.

Wielopoziomowy pojemnik na lunch z przegródkami, typowa śniadaniówka czy lunch box z podgrzewaczem… — na sklepowych półkach nie brakuje produktów, które bez trudu pozwalają zabrać posiłek do pracy czy szkoły. W zależności od rodzaju danego pudełka, inne będzie jego zastosowanie. Pierwszy z typów to większy, składający się na przykład z trzech poziomów pojemnik, dzięki któremu cały dzień poza domem nie zaburzy Twoich zdrowych nawyków. Duża pojemność i przegródki pozwolą Ci zabrać ze sobą jednocześnie kanapki, przekąskę i danie obiadowe. Elektryczny lunchbox to z kolei sposób na to, by cieszyć się ciepłym posiłkiem o każdej porze dnia — zapewnia bowiem nie tylko wygodne przechowywanie, ale również podgrzewanie przygotowanych wcześniej potraw. Wystarczy podłączyć pojemnik do gniazdka, by szybko zamieniło się w niezawodny podgrzewacz do potraw. Jeśli cenisz sobie funkcjonalność, koniecznie zaopatrz się w dobrej jakości elektryczny lunch box. Opinie jego posiadaczy mówią same za siebie — to najlepszy sposób na ciepły i zdrowy posiłek na wynos. Na rynku nie brakuje także propozycji dla najmłodszych. Pojemniki na jedzenie dla dzieci to rozwiązanie, dzięki któremu zapewnisz przedszkolakowi odpowiednią dawkę zdrowej energii na cały dzień. Kolorowe śniadaniówka z przegródkami, a może większe pudełko, by oprócz kanapek i owoców, spakować również obiad? Rozwiązań do szkoły czy przedszkola z pewnością nie brakuje.

Lunchbox do szkoły i pracy — jakimi kryteriami kierować się przy wyborze?

Co należy wziąć pod uwagę decydując się na zakup pojemnika? Zacznijmy od odpowiednich materiałów. Lunch box z przegródkami powinien być wykonany z tworzyw wolnych od BPA, BPS czy ftalanów. Bezpieczne dla zdrowia materiały, które nie będą przenikać do żywności, zmieniać jej smaku czy zapachu to podstawa, dlatego wybierając pojemnik na śniadanie czy obiad, koniecznie sprawdź z czego został wykonany. Zwróć także uwagę na jakość tworzyw — gorsze gatunkowo śniadaniówki z przegródkami szybko zaczną się odkształcać, rysować i tracić swój kolor, czego z pewnością warto uniknąć. Kolejne kryterium, o którym nie możesz zapomnieć, to szczelność. Chcąc mieć pewność, że pojemnik nie przecieknie, wybierz taki, który został wyposażony w specjalne klipsy i zabezpieczenia. Szczelny lunchbox sprawi, że transport Twoich ulubionych dań na wynos nie będzie stanowić żadnego problemu. Wiedz także, że nie wszystkie pojemniki na lunch są przeznaczone do kuchenki mikrofalowej, dlatego jeśli zależy Ci na odgrzewaniu potraw, bez konieczności ich przekładania na talerz, wybierz specjalny lunchbox do mikrofali. Decydując się na zakup, nie zapomnij również o dodatkowych elementach, takich jak na przykład uchwyt do przenoszenia czy plastikowe sztućce.

Przygotowywanie dań na wynos to także świetny sposób na to, by zakorzenić zdrowe nawyki żywieniowe u najmłodszych. Pamiętaj jednak, że wybierając pojemnik na śniadanie dla dzieci, oprócz powyższych kryteriów, istotne będą także dodatkowe elementy. Jakie? Między innymi lekkość produktu, która sprawi, że lunchbox do szkoły czy przedszkola będzie łatwy i bezpieczny w przenoszeniu. Ciekawą propozycją, która podobnie ułatwi transport, jest specjalna torba na lunch dla dzieci, dlatego również i ją warto wziąć pod uwagę. Wybierając pojemnik dla swojej pociechy, staraj się patrzeć jej oczami — nietuzinkowy design jest niezwykle istotny. Śniadaniówka dla dziewczynki? Pomyśl o kolorowym pudełku, ozdobionym wizerunkiem bajkowych księżniczek. Dla chłopca sprawdzą się z kolei stonowane kolory i towarzystwo superbohaterów.

Co można spakować do środka?

Lunchbox to nie tylko śniadanie. W odpowiednim pojemniku na jedzenie bez problemu zamkniesz każde danie. Kanapki w towarzystwie owoców czy porcji warzyw, słodka przekąska, domowa zupa czy pełnowartościowy posiłek obiadowy — możliwości zdecydowanie nie brakuje. Znajdź swój przepis na zdrowie i zabierz na wynos swoje ulubione posiłki.

Sprawdźmy, co zmieści się do lunchboksa!

Rozmiar lunchboxa bez wątpienia ma znaczenie — od jego pojemności zależy to, co się w nim pomieści. Piętrowe pudełka to sposób na zabranie ze sobą większej ilości posiłków, chociażby obiadu i przekąski. Mniejsze i płaskie pozwolą natomiast na spakowanie samych kanapek czy tostów, podtrzymując ich świeżość i chroniąc przed zgnieceniem. Pojemnik z przegródkami, jak na przykład lunch box Sistema, umożliwi zapakowanie różnorodnego posiłku, składającego się z kliku produktów, z kolei jednokomorowy sprawdzi się najlepiej w przypadku jednego typu dania. Pamiętaj, by wybierając pojemnik na jedzenie, uwzględnić rodzaj i ilość potraw, które będziesz w nim przechowywać.

Gdzie szukać ciekawych okazji na zakup lunchboksa?

Na rynku nie brakuje różnego rodzaju pojemników. Śniadaniówki z przegródkami znajdziesz zarówno online, jak i w stacjonarnych sklepach, na przykład w BiedronceCo więcej, opłaca się śledzić aktualne gazetki z promocjami, bo pudełka nierzadko można kupić w niższych cenach. Przemyślany zakup to podstawa, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu, by znaleźć dopasowany do własnych potrzeb lunchbox. Lidl, w swoich promocyjnych ofertach, nierzadko zamieszcza wcześniej wspomniane zestawy Sistema, które nie zawierają szkodliwych flatanów oraz BPA i w zależności od modelu, mogą pomieść nawet kilka posiłków. Wiele nietuzinkowych, kolorowych propozycji, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym, znajdziesz również w sklepie Empik. Bądź na bieżąco z aktualnymi okazjami, znajdź swój wymarzony pojemnik na jedzenie i ciesz się smakiem ulubionych potraw gdziekolwiek jesteś!

3 przepisy na dobrze opakowany lunchbox w formie śniadaniówki dla dzieci

Jeśli w Twojej kuchni zagościł już pojemnik na śniadanie do szkoły dla Twojego dziecka, czas pomyśleć o zdrowych, pysznych i najlepiej szybkich w przygotowaniu posiłkach. Jeśli brakuje Ci pomysłów na lunchbox na każdy dzień, nowe przepisy, które dla Ciebie przygotowaliśmy, z pewnością Cię zainspirują. Pierwsza z propozycji to bananowe placuszki — wystarczy, że wymieszasz ze sobą rozgniecionego banana, jogurt naturalny, jajko, kilka łyżek mąki i szczyptę cynamonu, a następnie z przygotowanej masy usmażysz placki. Nie zapomnij także o dodatkach — w tej roli świetnie sprawdzą się owoce i orzechy. Jeśli śniadanie, to oczywiście nie może zabraknąć kanapek.

Kolorowa propozycja w postaci chleba żytniego, pasty z awokado oraz pomidorków i rzodkiewki, to sposób na roślinny lunchbox dla każdego dziecka. Do pudełka wrzuć także pokrojoną w słupki marchewkę, którą Twoja pociecha będzie mogła z łatwością schrupać. Ostatni pomysł to domowy batonik flapjack, który przygotujesz na bazie płatków owsianych oraz suszonych rodzynek i żurawiny. Oprócz samodzielnie przygotowanej, zdrowej słodkości, do pojemnika spakuj również jogurt oraz dowolny owoc i zaskocz swoje dziecko pysznym śniadaniem w słodkim wydaniu. Przed Tobą wiele możliwości — skorzystaj z powyższych propozycji i zaplanuj zdrowy lunch box na każdy dzień tygodnia.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci