Strona główna >Blog >Niedziele handlowe >Niedziele handlowe w grudniu

Niedziele handlowe w grudniu

Grudzień to niezwykle magiczny czas ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Jest to również wyjątkowy okres dla wszystkich osób nie zgadzających się z zakazem handlu. W tym miesiącu będziemy mogli zrobić zakupy w aż trzy niedziele. Zazwyczaj sklepy są otwarte tylko w ostatnią niedzielę danego miesiąca. W grudniu sprawa wygląda nieco inaczej, ponieważ możemy udać się na zakupy zarówno w ostatnią niedzielę miesiąca, jak i w dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia.

Kiedy wypadają niedziele handlowe w grudniu?

Obowiązujący od pewnego czasu zakaz handlu w niedziele to temat budzący liczne kontrowersje. Nie wszyscy zgadzają się z tą ustawą, ale niestety Polacy nie mają wyjścia i muszą się dostosować do panujących zasad. Na szczęście grudzień oznacza dobrą wiadomość dla tych wszystkich osób. W tym miesiącu będziemy mogli zrobić zakupy w ostatnią niedzielę, czyli 29 grudnia, a także w dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia, czyli 15 oraz 22 grudnia.

Szansa na ostatnie zakupy przed świętami

Jest to zdecydowanie duże ułatwienie dla wszystkich osób, które spodziewają się gości w święta. Okazuje się, że ze względu na swoją pracę i inne obowiązku nie każdy może zrobić zakupy w tygodniu bądź w sobotę. Dlatego dwie dodatkowe niedziele handlowe to miłe zaskoczenie dla większości Polaków. Będziemy mogli wybrać się wtedy do wszystkich sklepów i galerii handlowych, aby kupić ostatnie prezenty dla najbliższych, a także brakujące składniki do przygotowania pysznych świątecznych potraw.

Co nas czeka w 2020 r.?

Na nadchodzący rok przygotowano poważne zmiany związane z niedzielami handlowymi. Od stycznia nie zrobimy już zakupów w ostatnią niedzielę miesiąca. W ciągu roku pojawią się miesiące, kiedy w każdą niedzielę sklepy będą zamknięte. W 2020 r. tylko siedem niedziel będzie handlowych. Dla wielu osób ta informacja stanowi niemiłe zaskoczenie, ale wśród Polaków można również znaleźć takich, którzy są zadowoleni z zaostrzenia przepisów. Uważają bowiem, że niedziela to jedyny dzień w tygodniu, kiedy można spędzić czas z całą rodziną. Według nich każdy jest w stanie zrobić zakupy chociażby w sobotę.

Które niedziele w 2020 r. będą handlowe?

W zbliżającym się nowym roku sklepy będą otwarte wyłącznie podczas siedmiu niedzieli. Będą to niedziele przypadające w dniach 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia. Oprócz tego sklepy i galerie handlowe będą zamknięte w dni wolne od pracy, w które przypadają święta kościelne i państwowe. Należą do nich m.in. Trzech Króli, Święto Pracy czy Boże Ciało. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do nawet 100 tys. zł, a niekiedy także kara ograniczenia wolności.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Może cię zainteresować