Niedziele handlowe – listopad 2019

04.11.2019

|

Niedziele handlowe

Niedziele handlowe – listopad 2019

Początek listopada stanowi dla wielu Polaków czas na zastanawianie się, w którą niedzielę tego miesiąca będzie można zrobić zakupy. Dużo osób nadal nie przyzwyczaiło się do obowiązującego od 2018 r. zakazu handlu. Od przyszłego roku ma on zostać jeszcze bardziej zaostrzony, dlatego aktualnie powinniśmy doceniać możliwość zrobienia zakupów w jedną niedzielę handlową w miesiącu.

W którą niedzielę listopada zrobimy zakupy?

Miniona niedziela – 3 listopada nie należała do dni, w którym Polacy mogli zrobić zakupy we wszystkich sklepach i supermarketach. Był to czas szczególnie istotny, ponieważ wiązał się z Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym. Pozostawienie tej niedzieli jako niehandlowej pozwoliło wielu ludziom na spędzenie tego czasu z rodziną i najbliższymi. W tym miesiącu długo będziemy czekali na możliwość zrobienia zakupów w niedzielę. Taka okazja przewidziana została dopiero na 24 listopada. Wtedy będą otwarte sklepy oraz supermarkety.

Gdzie na zakupy w niedziele niehandlowe?

Spora część Polaków nadal nie potrafi przyzwyczaić się do obowiązującego zakazu handlu. Na szczęście w naszym kraju istnieje wiele punktów, w których można zrobić zakupy pomimo niedzieli niehandlowej. Nie należy jednak nastawiać się na duże zakupy, ponieważ otwarte placówki przewidują wyłącznie zapewnienie nam najważniejszych produktów. Zakaz handlu nie dotyczy stacji paliw, sklepów osiedlowych, które są obsługiwane przez właściciela, kwiaciarni, aptek, lokali gastronomicznych czy miejsc rozrywki.

Niespodzianka dla klientów w grudniu

Od przyszłego roku zakaz handlu w niedziele ma zostać zaostrzony. Przed tym momentem czeka na konsumentów jednak jeszcze grudzień, który przewiduje aż 3 niedziele, w które sklepy i supermarkety będą otwarte. Jest to wspaniała wiadomość dla klientów martwiących się o brak możliwości zakupienia potrzebnych produktów do przygotowania licznych potraw świątecznych. Będzie to jednak ostatni miesiąc, w którym klienci otrzymają taką możliwość zrobienia zakupów. Od 2020 r. zakaz handlu zostanie znacznie zaostrzony.