Jak zorganizować romantyczną kolację walentynkową?

07.02.2020

|

Dom i wnętrze

Jak zorganizować romantyczną kolację walentynkową?

Walentynki to doskonała okazja do spędzenia czasu tylko we dwoje. Wykorzystaj to, że w tym roku święto zakochanych wypada w piątek i zorganizuj romantyczną kolację walentynkową samodzielnie. Z pewnością ten pomysł zaskoczy Twoją drugą połówkę. Będziecie mogli nie tylko zjeść pyszne danie, ale również porozmawiać i miło spędzić czas. Aby wieczór był całkowicie udany – starannie go zaplanuj. Zadbaj zarówno o pyszne jedzenie, jak również o magiczne dodatki wywołujące romantyczny nastrój.

Stół – istotny element udanej kolacji

Przed zaplanowaniem dekoracji pomyśl o tym, co znajdzie się na stole podczas walentynkowej kolacji. Zastanów się, jakie potrawy najlepiej Ci wychodzą i przygotuj je na tę randkę. Ze względu, że ma to być kolacja – danie nie musi składać się z dwóch potraw. Może być bardziej lekkie niż obiad, dlatego idealnie sprawdzą się różnorodne sałatki. Upiecz lub kup ciasto, które okaże się idealną propozycją na deser. Wybierz takie, które uwielbia Twoja druga połówka! Przygotuj również coś do picia – podczas romantycznej kolacji doskonale sprawdzi się czerwone wino.

Nie zapomnij również o odpowiedniej dekoracji stołu. Wszelkie dodatki znajdujące się w Waszym otoczeniu sprawią, że wieczór stanie się jeszcze przyjemniejszy. Przygotuj elegancką zastawę, którą ustawisz na bieżnikach, podkładkach bądź obrusie. Jeśli zdecydujesz się na którąś z dwóch pierwszych opcji to możesz postawić na kolory kojarzące się ze świętem zakochanych, czyli czerwień bądź róż. Obrus przygotuj w neutralnym odcieniu – najlepiej biały, ponieważ do tej barwy najłatwiej jest dobrać dodatki. Nie zapomnij postawić na stole kwiatów oraz świeczek, które wywołają romantyczny nastrój.

Walentynkowe dodatki w pobliżu

Jeśli zależy Ci na zorganizowaniu romantycznej kolacji walentynkowej to nie zapomnij o dodatkach, które będą towarzyszyły Wam w różnych częściach pomieszczenia. Najważniejszy jest oczywiście stół, ponieważ to przy nim spędzicie najwięcej czasu. Jednak odpowiednio rozmieszczone dodatki po całym pokoju nadadzą chwilom spędzanym we dwoje uroku. Na kanapie połóż poduszki w specjalnych walentynkowych poszewkach – w kolorach czerwieni i różu. Na komodzie bądź szafce ustaw kwiaty oraz świece w barwach przewodnich kolacji. Pomiędzy nimi możesz postawić Wasze wspólne zdjęcie oprawione w elegancką ramkę. Taki element z pewnością ucieszy ukochaną osobę.

Brakuje jeszcze tylko oświetlenia!

Nic tak nie wywołuje nastroju, jak odpowiednie oświetlenie. Jest to bardzo ważny element podczas organizowania romantycznej kolacji walentynkowej. Nie warto korzystać z pełnego oświetlenia znajdującego się w pomieszczeniu, ponieważ zrobi się zbyt jasno. W pokoju może panować półmrok rozpraszany zapalonymi świeczkami. Idealnie sprawdzą się delikatne lampy stołowe bądź podłogowe, które w połączeniu z romantycznymi świecami wystarczająco oświetlą pomieszczenie. Wybierz oświetlenie pasujące do kolorów przewodnich kolacji. Doskonale sprawdzą się również modne w ostatnim czasie lampiony – kupisz je zarówno w wersjach eleganckich, jak i w walentynkowych, romantycznych wzorach.