Lidl uruchomił sklep internetowy

2019-04-06

|

Zakupy

Lidl uruchomił sklep internetowy

Lidl uruchomił w Polsce długo wyczekiwany sklep internetowy. Od kilku dni oferta sieci jest więc dostępna dla każdego - niezależnie od tego, czy w naszej okolicy znajduje się oddział dyskontu, czy może mamy do niego większy dystans. Niestety oferta nie obejmuje w tym przypadku artykułów spożywczych, jest więc w stosunku do tradycyjnego sklepu bardzo okrojona.

O rozpoczęciu sprzedaży przez internet - zarówno przez Lidla, jak i Biedronkę - mówiło się już od wielu miesięcy. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo pomimo rozbudowanej sieci sprzedaży, dla wielu osób to właśnie odległość jest największą przeszkodą w regularnym odwiedzaniu Lidla. Sieć wykonała właśnie pierwszy krok i rozpoczęła e-sprzedaż wielu swoich produktów, ale na produkty spożywcze w dostawie pozostanie nam jeszcze trochę poczekać.

Co kupimy w e-sklepie Lidla?

Internetowa oferta Lidla dzieli się na kilka kategorii, do których należą: moda, warsztat i auto, dziecko, dom, kuchnia, sport i wypoczynek, zdrowie i uroda oraz ogród. W każdej z nich znajdziemy od 35 do 207 produktów, co jak na ofertę e-sklepu nie robi specjalnie dużego wrażenia. Z drugiej strony są to produkty, które często znajdują się w gazetkach promocyjnych Lidla i budzą duże zainteresowanie klientów.

Pod względem ilości produktów, największą kategorią w sklepie internetowym Lidla jest moda, która obejmuje 207 produktów. Na kolejnych miejscach znajdują się:

  • dziecko - 109
  • warsztat i auto - 91
  • dom - 80
  • kuchnia - 80
  • sport i wypoczynek - 79
  • zdrowie i uroda - 37
  • ogród - 35

Łącznie oferta e-sklepu to w tym momencie 718 produktów.

Ceny w sklepie internetowym Lidla

Aby ułatwić lepsze zorientowanie się w internetowej ofercie Lidla, przejrzeliśmy najkorzystniejsze oferty w poszczególnych kategoriach. Naszą ofertę zwróciły m.in. materiałowe spodnie męskie Livergy w cenie 49,99 zł za parę, a także buty robocze za 59,90 zł i męskie sneakersy za 69,90 zł. Miłośnikom majsterkowania z pewnością przypadną do gustu zestawy bitów i kluczy nasadowych (59,90 zł), zestawy wierteł do drewna lub ceramiki (39,99 zł) czy sprzedawany w tej samej cenie zestaw wierteł do ceramiki i betonu.

Na najmłodszych czekają m.in. zabawki. To chociażby wyrzutnia rzutek za 34,99 zł, drewniane zabawki (Arka Noego lub pociąg) za 59,90 zł czy zdalnie sterowany pojazd budowlany za 149 zł. Interesująco prezentuje się także zawartość kategorii dom - czekają tam m.in. żelazka Silvercrest (34,99 zł - 49,99 zł), słuchawka prysznicowa za 39,99 zł czy 10 złotych tańsza lampa podszafkowa.

Wśród sprzętów AGD na uwagę zasługują czajniki elektryczne Silvercrest (69,90 zł), sokowirówka (129 zł) czy opiekacz do kanapek (89,90 zł). W kategorii sport i wypoczynek możemy kupić m.in. akcesoria treningowe za 39,99 zł. Do wyboru są aż 3 różne opcje: pachołki treningowe, drabinka koordynacyjna lub wielofunkcyjny stożek. Fanom biegania lub jazdy na rowerze z pewnością przyda się bidon w cenie 29,99 zł.

Osobom dbającym o linię polecamy natomiast szklaną wagę diagnostyczną w cenie 39,99 zł. Pozwala ona (oprócz pomiaru wagi oczywiście) sprawdzić zawartość wody czy tłuszczu w naszym ciele. O 5 zł tańsza jest natomiast standardowa elektroniczna waga łazienkowa. Za 29,99 zł możemy natomiast kupić szczoteczkę do zębów na baterie marki Nevadent lub jej droższą, soniczną wersję, która wiąże się z wydatkiem 119 złotych.

Na zakończenie naszego porównania zaglądamy do zakładki ogród. To najmniejsza kategoria produktów w e-sklepie Lidla, a czeka tu na nas zaledwie 35 różnych propozycji. Lampy solarne LED z czujnikiem zmierzchu kupimy za 39,99 zł, a reflektor LED z czujnikiem ruchu za 49,99 zł. Osłona na ogrodzenie, która chroni przed wiatrem i zapewnia nieco więcej prywatności to z kolei wydatek 39,99 zł.

Opcje płatności, koszty dostawy i warunki zwrotów

Chociaż oferta sklepu nie jest jeszcze bardzo rozbudowana, to z pewnością jest ciekawą alternatywa dla osób, które nie mają w okolicy stacjonarnego Lidla. A w jaki sposób można zapłacić za zakupy? W tym zakresie nie ma żadnych niespodzianek - zawartość koszyka możemy opłacić Blikiem, za pomocą karty płatniczej (Visa lub Mastercard) oraz szybkich przelewów internetowych z najpopularniejszych banków w Polsce. Operatorami płatności są firmy Adyen oraz Dotpay.

Lidl w swoim e-sklepie proponuje wyłącznie dostawę kurierską. Oznacza to, że nie ma możliwości odbioru osobistego - np. w pobliskim dyskoncie. Zasady naliczania opłat za wysyłkę są proste - jeżeli wartość naszego zamówienia przekracza kwotę 149 złotych, to jest ona bezpłatna. W przeciwnym przypadku będziemy musieli dopłacić 9,99 zł. Za obsługę paczek odpowiada firma kurierska InPost, ale nie oznacza to niestety możliwości skorzystania z Paczkomatów.

Na ewentualny zwrot zakupionych produktów mamy 30 dni. Jeżeli więc nie jesteśmy zadowoleni z zawartości przesyłki, to możemy ją odesłać - bez ponoszenia dodatkowych kosztów - w najbliższej placówce Poczty Polskiej. Jeżeli artykuły będą miały oryginalne etykiety i nie będą nosiły znamion użytkowania, to otrzymamy zwrot środków na to samo konto z którego opłaciliśmy zamówienie.