Jak ubrać się na Wigilię?

Wigilia to wyjątkowy czas, do którego przygotowania rozpoczynamy już na początku grudnia. Szykując potrawy na świąteczny stół i dekorując dom nie możemy jednak zapomnieć o odpowiednim stroju. Warto poświęcić kilka godzin na znalezienie dobrze dobranych ubrań na tę okazję. Nie należy zakładać odzieży, którą nosimy na co dzień, ponieważ święta Bożego Narodzenia charakteryzują się elegancją. Ta zasada dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli nie masz pomysłu, jak ubrać się na Wigilię to skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Elegancki ubiór dla kobiety

Każda dziewczyna lubi czuć się piękna i wyjątkowa. Wigilia jest idealną okazją, aby wzbudzić właśnie takie odczucia. Pomyśl o odpowiednim stroju kilka dni przed świętami. Nie zapomnij o tym, nawet jeśli do ostatniej chwili zamierzasz przygotowywać potrawy i sprzątać dom. Warto poświęcić godzinę przed wigilijną kolacją, aby ubrać się w przygotowany wcześniej strój. Elegancka odzież pomoże Ci poczuć magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia. Niezależnie od tego, gdzie spędzasz Wigilię dobrym wyborem będzie klasyczna sukienka. Najczęściej wybieranymi kolorami świątecznymi są czerń, czerwień, granat bądź butelkowa zieleń. Sukienka powinna być prosta. Możesz do niej dobrać eleganckie dodatki, takie jak buty i torebka oraz biżuterię.

Postaw na coś luźniejszego, ale nie mniej eleganckiego

Jeżeli zależy Ci na wygodnym stroju, który nie będzie krępował Twoich ruchów możesz zrezygnować z sukienki. W takiej sytuacji odpowiednim wyborem okazuje się elegancka koszula i dobrze dobrana do niej spódnica bądź klasyczne spodnie. Zrezygnuj jednak z dżinsów. Taki ubiór z pewnością okaże się bardziej praktyczny, zwłaszcza jeśli jesteś gospodynią wigilijnej kolacji. Do takiego stroju również dobierz eleganckie dodatki. Pamiętaj, że w wyglądzie ważna jest biżuteria. Na ten dzień wybierz złote bądź srebrne kolczyki, naszyjnik oraz bransoletkę.

Jak powinien ubrać się na Wigilię mężczyzna?

Panowie również nie powinni zapominać o eleganckim stroju podczas wigilijnej kolacji. Często mężczyźni zastanawiają się, czy w ten dzień wypada założyć garnitur, który bez wątpienia przeznaczony jest na ważne uroczystości. Wigilia nie jest jednak dobrą okazją na jego włożenie. Lepiej pozostawić go na oficjalne uroczystości, takie jak wesele czy chrzciny. Podczas Wigilii spędzanej w rodzinnym gronie warto postawić na białą koszulę i eleganckie spodnie. Nie zakładaj dżinsów, które są przeznaczone do chodzenia na co dzień. Możesz również założyć krawat bądź muszkę, choć nie jest to element konieczny wigilijnego stroju.

Luźniejsze propozycje dla panów

Jeśli nie lubisz klasycznych kolorów możesz podczas Wigilii zaszaleć z barwami swojej koszuli. Oczywiście nie należy przesadzać, ale delikatne motywy kolorystyczne z pewnością nie zepsują dobrego wyglądu. Ponadto trafionym pomysłem na strój świąteczny okazuje się sweter połączony z eleganckimi spodniami. Niezależnie od Twojego wyboru pamiętaj, że w Wigilię należy ubrać się schludnie i elegancko. Ubrania powinny być wyprane i wyprasowane, aby dobrze wyglądały.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci