Wyprawka dla pierwszoklasisty - co kupić?

03.08.2020

|

Szkoła

Wyprawka dla pierwszoklasisty - co kupić?

Pójście dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej to ogromne wydarzenie nie tylko dla świeżo upieczonego ucznia, ale także dla jego rodziców. Jak przygotować maluchowi wyprawkę, aby był gotowy na każde wyzwanie? Co trzeba kupić poza podręcznikami? Jaki plecak wybrać? Przygotowaliśmy artykuł, w którym zawarliśmy informacje na temat wszystkich niezbędników szkolnych!

Wymarzone artykuły papiernicze

W pierwszej kolejności musisz wyposażyć dziecko w artykuły papiernicze. Obowiązkowe są oczywiście zeszyty, które są podstawą w plecaku każdego ucznia. Najczęściej w pierwszej klasie wymagane są te w kratkę, do obliczeń matematycznych oraz te w potrójną linię, do wszystkich innych przedmiotów. Oprócz tego niezbędne będą kredki, mazaki, ołówki, gumki, nożyczki, farby, pędzelki oraz linijka. Na początku swojej szkolnej drogi dzieci zwykle piszą ołówkiem, więc nie ma konieczności kupowania długopisu czy pióra. Jeśli zajdzie taka potrzeba, nauczyciel z pewnością o tym poinformuje. Poza wyżej wymienionymi klasykami z pewnością przydadzą się bloki rysunkowe, techniczne i kolorowe, wycinanki, bibuła, klej, okładki do książek, etui na legitymację, a także komplet kolorowych teczek. Wybierając wszystkie artykuły tego typu, warto pozwolić dziecku na samodzielne decydowanie jak będą wyglądać. Są to jedne z pierwszych poważnych decyzji, które musi podjąć dziecko i warto od samego początku pozwolić mu na robienie własnych błędów oraz kształtowanie swojego gustu.

Idealny plecak i piórnik

Kolejne dwie ważne rzeczy to plecak oraz piórnik. Obecnie na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju modeli, więc można dobrać taki, który będzie idealny dla Twojego dziecka. Hit ostatnich lat to plecaki, które można nosić zarówno na plecach, jak i ciągnąć jak walizkę. To duże ułatwienie, szczególnie jeśli maluch nie ma w szkole szafki, a drogę z domu do szkoły pokonuje pieszo. Warto także zwrócić uwagę na to, w jakim stylu będzie plecak oraz piórnik Twojego dziecka. Jeśli fascynuje się wojskiem, z pewnością spodoba mu się taki we wzór moro, a jeśli uwielbia „Krainę lodu”, to warto pozwolić mu na plecak z podobizną ulubionych postaci z bajki.

O czym jeszcze nie można zapomnieć?

Z rzeczy koniecznych do zakupienia pozostaje jeszcze wygodny strój na wf oraz buty na zmianę, a co za tym idzie również worek, który je pomieści. W większości szkół konieczne jest noszenie dodatkowego obuwia, które zakładane jest po przyjściu do szkoły. W niektórych placówkach, wymagany jest także zakup mundurka, ponieważ każdy uczeń musi chodzić w jednolitym stroju. Inne przydatne akcesoria to z pewnością pojemnik na śniadanie oraz bidon.