Co kupić z okazji Dnia Dziadka?

17.01.2020

|

Rodzina

Co kupić z okazji Dnia Dziadka?

Dzień Dziadka to święto poświęcone wszystkim staruszkom, którzy tego dnia mogą cieszyć się z wizyt swoich wnuków. W Polsce obchodzone jest 22 stycznia. To właśnie wtedy zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe udają się do dziadków, aby złożyć im najlepsze życzenia i wręczyć drobny upominek z okazji ich święta. Najczęściej dziadkom wystarczy sama pamięć, ale z pewnością każdy z nich ucieszy się z przygotowanego przez wnuka prezentu. Jeśli nie masz pomysłu co wybrać, podpowiadamy – co kupić z okazji Dnia Dziadka!

Przygotuj upominek dla dziadka samodzielnie

Jest to doskonała propozycja szczególnie dla małych dzieci, które zajmują się robieniem laurek w szkołach i przedszkolach. Dziadkowie z pewnością ucieszą się z takiej formy prezentu. Możesz pomóc swojemu dziecku w przygotowywaniu specjalnej kartki z życzeniami. Warto umieścić tam ładny wierszyk bądź wspomnienie związane z dziadkiem. Dobrym pomysłem jest również wklejenie do laurki zdjęcia przedstawiającego wnuka z dziadkiem. Staruszkowi można podarować również wiele innych prezentów przygotowanych samodzielnie. W sklepach często znajdują się zestawy pomagające w tych czynnościach. Ciekawą propozycją jest także własnoręczne pomalowanie kubka, który następnie wręczysz dziadkowi z okazji jego święta.

Zachowaj wspomnienia na papierze

Jeśli Twój dziadek należy do grona osób sentymentalnych to z pewnością ucieszy się, gdy podarujesz mu Wasze zdjęcie. Możesz je umieścić w specjalnie spersonalizowanej ramce bądź przygotować więcej zdjęć i umieścić je w albumie. Ciekawym pomysłem okazuje się również kalendarz z rodzinnymi zdjęciami na każdy miesiąc. Jest to świetna propozycja prezentu na Dzień Dziadka, ponieważ staruszek będzie mógł z niego korzystać przez cały rok.

Postaw na coś bardziej praktycznego

Zastanów się, co najbardziej lubi robić Twój dziadek i przygotuj dla niego praktyczny prezent, który przyda mu się na co dzień. Być może jest pasjonatem wędkarstwa i chciałby otrzymać nową wędkę bądź inny sprzęt związany z tą branżą? Dla osób aktywnych sportowo polecamy kijki do nordic walking bądź sportowe ubrania, dzięki którym dziadek będzie chętniej wykonywał ćwiczenia. Jeśli Twój dziadek jest domatorem i preferuje spokojniejsze zajęcia na spędzanie wolnego czasu to polecamy podarowanie mu dobrej książki, krzyżówki bądź gry planszowej. Dzięki temu staruszek nie będzie nudził się podczas zimowych wieczorów.

Co wybrać dla majsterkowicza?

Jeżeli Twój dziadek dużo czasu spędza w garażu i jest typem majsterkowicza to powinieneś dokładniej zastanowić się nad wyborem prezentu dla niego. Warto wcześniej zorientować się, czego mu brakuje w warsztacie. W tym celu przejrzyj jego skrzynki z narzędziami. W sklepach znajdziesz wiele różnorodnych zestawów składających się z kluczy, śrubek czy wkrętarek. Być może to właśnie z takiego prezentu najbardziej ucieszy się Twój Dziadek. Jeśli chciałbyś zdobyć nieco więcej informacji o Dniu Dziadka to polecamy zapoznanie się z tym tekstem.