5 pomysłów na kreatywny prezent na Dzień Dziecka

25.05.2020

|

Rodzina

5 pomysłów na kreatywny prezent na Dzień Dziecka

Dzień dziecka już niebawem, dlatego warto zastanowić się nad pomysłem na ciekawy, kreatywny prezent dla bliskiego Ci brzdąca. Poniżej znajdziesz 4 propozycje, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym maluchom.

Zestawy DIY na Dzień Dziecka

Pierwsza możliwość to wszystkie zestawy DIY, czyli takie, które pozwalają zrobić coś samodzielnie. W ofercie różnych sklepów znajdziesz m.in. pakiet do zrobienia własnej biżuterii lub zegarka, zestaw umożliwiający samodzielne ozdobienie torebki oraz taki, który pozwoli wykonać personalizowane kosmetyki lub wyhodować rośliny. Propozycji jest mnóstwo, a największym plusem takich zabawek jest fakt, że dziecko nie tylko ma mnóstwo frajdy podczas tworzenia czegoś we własnym zakresie, ale także później może z tych rzeczy korzystać.

Mały chemik, ogrodnik lub inżynier

Kolejna opcja to zabawki edukacyjne, przekazujące wiedzę w interesujący sposób. Są to wszelkiego rodzaju zestawy małych chemików, ogrodników czy inżynierów. Pozwalają one zgłębić temat, którego dziecko jest ciekawe. Np. zestaw laboratoryjny, pozwala na wykonanie eksperymentów uczących jak wygląda wybuch wulkanu lub które substancje można rozpuścić w wodzie, a które nie. Mały inżynier z kolei, może stworzyć własnego robota czy maszynę rolniczą! Tego typu zabawki są świetne, ponieważ pozwalają poznawać świat w sposób, w którym to dziecko ma moc sprawczą.

Przekonaj dziecko do wstania z kanapy

Równie ciekawa propozycja to wszystkie akcesoria do uprawiania sportów. Obecnie dzieci mają znacznie mniej ruchu niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dużo czasu spędzają przed komputerem, telefonem czy telewizorem, dlatego warto podarować im coś, co sprawi, że chętniej wstaną z kanapy. Obecnie najpopularniejszy sprzęt to oczywiście hulajnoga. Może być to klasyczny model, przeznaczony do jeżdżenia po określonych ścieżkach lub też wyczynowy, stworzony do skoków i wykonywania tricków. Gwarantujemy także, że dziecko ucieszy się z deski skateboardowej lub tak zwanej fiszki, która jest jej mniejszym odpowiednikiem.

Maszyny do robienia ulubionych smakołyków

Ostatni pomysł dotyczy przekąsek. Oczywiście możesz kupić dziecku worek słodyczy czy wiaderko z chipsami, jednak według nas zdecydowanie lepszym pomysłem będzie… podarunek w postaci maszyny do robienia lodów, waty cukrowej lub popcornu! Obiecujemy, że maluchy będą miały mnóstwo przyjemności nie tylko z jedzenia, ale także z robienia swoich własnych przekąsek, a zakupiony prezent stanie się hitem każdej imprezy.

Wybierz idealny upominek dla bliskiego dziecka i ciesz się jego uśmiechem!