Jak wybrać dobrą kręgielnię?

13.05.2019

|

Czas wolny

Jak wybrać dobrą kręgielnię?

Lubisz aktywny wypoczynek i odrobinę rywalizacji? Szukasz pomysłu na piątkowy wieczór, ale zimowa aura nie pozwala na spędzanie czasu na zewnątrz? Wybierz się na kręgle! Ta forma rozrywki była już znana w starożytnym Egipcie. Współczesne zasady są proste – gra składa się z dziesięciu rund. W każdej z nich, zawodnik może wykonać dwa rzuty. Chodzi o to, by zbić jak największą liczbę kręgli. Choć brzmi banalnie, zbicie wszystkich pionków wymaga nie lada wprawy.

Przed wyborem kręgielni warto przyjrzeć się ofercie okolicznych klubów. Mogą różnić się nie tylko cenami, ale także sprzętem czy ofertą dodatkową. Na co warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Ważny nie tylko sprzęt

Po pierwsze – sprzęt. Podczas rekonesansu warto zwrócić uwagę jak wygląda pomieszczenie, w którym przyjdzie ci spędzić kilka godzin. Zadbane wnętrze i nowoczesny sprzęt to gwarancja dobrej zabawy i – co najważniejsze – komfortowej gry. Zwróć uwagę czy każde na każdym ze stanowisk znajduje się pełen zestaw kul. Przyjrzyj się też monitorom – czy wszystkie są sprawne? Ważna jest także klimatyzacja i odpowiednia wentylacja pomieszczenia.

Wybierając się na kręgielnię pamiętajmy o swobodnym, luźnym ubiorze. Obcisłe sukienki, czy dopasowane koszule krępujące ruchy – raczej odpadają. Jeśli chodzi o buty, to na każdej kręgielni wymagane jest specjalistyczne obuwie, przeznaczone do tego typu rozrywki. Nie oznacza to, że musimy sami je kupić. W każdym obiekcie można wypożyczyć buty przeznaczone do gry. Zwróć jednak uwagę czy obuwie jest dezynfekowane po każdym użytkowniku.

Pomoc instruktora

Jeśli wybierasz się na kręgielnię po raz pierwszy, warto sprawdzić czy na sali dostępni są instruktorzy. Doświadczony pracownik nie tylko wytłumaczy podstawowe zasady gry, ale także zaprezentuje odpowiednią technikę i pomoże dobrać rozmiar kuli do rzucającego. Nie należy się krępować. Pracownicy kręgielni chętnie udzielą wszelkich wskazówek, dzięki którym unikniemy ewentualnej kontuzji.

Jeśli liczysz na spokojną zabawę w gronie dorosłych, koniecznie zapytaj obsługę, które z torów przeznaczone są dla dzieci. W miarę możliwości spróbuj zarezerwować stanowisko w bezpiecznej odległości.

Istotną sprawą jest też zaplecze gastronomiczne. Wielogodzinna rywalizacja w gronie znajomych z pewnością sprawi, ze w pewnym momencie zgłodniejecie. Na szczęście w większości kręgielni dostępny jest dobrze wyposażony bar i kuchnia, która serwuje popularne przekąski.