Strona główna >Blog >Czas wolny >Jak urządzić tanio ogród? Przegląd mebli ogrodowych z sieci Castorama i Leroy Merlin

Jak urządzić tanio ogród? Przegląd mebli ogrodowych z sieci Castorama i Leroy Merlin

“Pamiętajmy o ogrodach” - tak brzmi tytuł słynnej piosenki, którą znamy wszyscy, a my nią zainspirowani przedstawimy najlepsze rozwiązania dla Państwa przydomowych ogrodów. Weźmiemy przy tym pod uwagę komfortowe meble ogrodowe z Castoramy i innych sklepów budowlanych i meblowych - wszystko po to, aby Państwa ogród był urządzony pięknie i funkcjonalnie, stanowił miejsce szczególne i zadbane.

Meble ogrodowe - do ogrodu, na balkon i taras. Co sprawdzi się najlepiej z Leroy Merlin

Sklep budowlany Leroy Merlin jest otwarty także przez weekend, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby w wolnym czasie udać się na miejsce i zapoznać z przepięknymi meblami ogrodowymi, które do naszego przybytku wprowadzą nowe jakości wypoczynku i estetyki. Oprócz narzędzi ogrodowych, maszyn ogrodniczych, Leroy Merlin oferuje bardzo rozległą i bogatą kolekcję architektury ogrodowej, w skład której wchodzą: altany, wiaty, meble ogrodowe, grille, parasole, baseny, karmniki, specjalne materiały do tworzenia ścieżek i tarasów ogrodowych, całe mnóstwo roślin oraz naprawdę znacznie więcej. To jeden z tych sklepów budowlanych z akcesoriami i aranżacjami dla naszych ogrodów, który zapewnia całkowitą i skończoną ofertę - znajdziemy tam dosłownie wszystko, czego możemy zapragnąć, gdy myślimy o zagospodarowaniu przestrzeni ogrodowych w sposób schludny, modny i trwały.

Komplety ogrodowe - przegląd ofert z sieci sklepów z wykończeniem

Jakie markety budowlane są otwarte w sobotę? Bądą to także: Castorama i Obi. Te sklepy budowlane są otwarte dla Państwa także w weekendy. Komfortowe meble ogrodowe z Castoramy czy Obi otrzymujemy więc szybko i dokładnie tak jak chcemy. Wszystkie wymienione sklepy z meblami ogrodowymi proponują nam także całe komplety ogrodowe - jest w czym wybierać.

Mówiąc o kompletach ogrodowych mamy na myśli na przykład doskonałe zestawy z elementami takimi jak krzesła ogrodowe, stół ogrodowy, zadaszenie, grill, itp. Zakupując komplet do swojego ogrodu zawsze mamy gwarancję tego, że styl wszystkich składowych zestawu będzie się zgadzał, a więc całość nie będzie stanowiła zbieraniny przypadkowych przedmiotów, ale pewien wykończony kompleks mebli ogrodowych. Dodatkowymi częściami dobrze złożonego kompletu mebli ogrodowych mogą być takie akcesoria do ogrodu jak pojemniki na śmieci, przepierzenia, ogrodzenia, doniczki i oświetlenie - dziś możemy zaprojektować nasz ogród samodzielnie lub z pomocą specjalistów bez najmniejszych problemów, ponieważ otwarte sklepy meblowe zapewniają praktycznie każdy rodzaj produktu dla naszego ogrodu.

Dopasowany komplet meblowy w ogrodzie jak zaaranżować w pełni taras?

Jest kilka sprawdzonych przepisów. Warto mieć na swoim tarasie ogrodowym stół i miejsca, gdzie możemy przysiąść. Możemy więc wystawić na tarasie leżaki lub nawet powiesić hamak. Przyda się też wiele zieleni, dlatego piękne tarasy zawsze są ukwiecone i stoją na nich często duże donice, w których hoduje się drzewka lub krzewy. Zadbajmy o to, aby taras był także użyteczny i piękny po zmroku, a możemy to zrobić przez instalację odpowiedniego oświetlenia. Taras - zależnie od warunków lokalnych - może być zasłonięty, ukryty za jakimś rodzajem parawanu (także żywopłotu), lub wręcz przeciwnie - jeśli z tarasu ogrodowego mamy piękny widok i zapewnione poczucie prywatności, wtedy niczego nie będziemy przesłaniać. W zależności od wielkości tarasu w ogrodzie możemy także ustawić na nim dowolny mebel. Zadbajmy także o odpowiednie zadaszenie (np. markiza tarasowa), dobrze ukształtowany podest. Sam taras prawdopodobnie będziemy układać z desek tarasowych. Pamiętajmy, że standardowym i głównym przeznaczeniem tarasu jest nasz odpoczynek, choć wiemy, że na tarasach naszych domów po prostu dzieje się życie rodzinne i towarzyskie.

null/

Meble balkonowe z drewna czy technorattanu - jak je wybrać odpowiednio?

Wybierając w [sklepie meblowym lub budowlanym](https://www.gazetkowo.pl/sieci-handlowe/kategoria/meble elementy) zabudowy balkonu lub tarasu, najczęściej mamy do czynienia z meblami drewnianymi lub wykonanymi z tworzywa sztucznego jakim jest stosowany obecnie technorattan. Drewno pozostaje materiałem naturalnym, który możemy pomalować i zaimpregnować. Technorattan nie potrzebuje impregnacji, nie malujemy też mebli z technorattanu, za to jest on materiałem trwałym, który do złudzenia przypomina rattan naturalny.

Meble ogrodowe dopasowane do Twoich wysublimowanych potrzeb - ile szykować na aranżacje?

Jak dużym budżetem powinniśmy dysponować, aby urządzić nasz ogród? Podajmy kilka konkretnych przykładów. Postawienie w swoim ogrodzie domku narzędziowego z drewna, który będzie nam służył za magazyn dla maszyn i innych rzeczy, to koszt około 2000 złotych. Duże zadaszenie z dostawką, które zostało wykonane z drewna i będzie stanowić ozdobę oraz ważny punkt w naszym ogrodzie, to koszt około 1200 złotych. Jeśli chcemy stworzyć specjalne miejsce do przechowywania drewna, to możemy to zrobić kupując odpowiedni mebel magazynujący za około 400 złotych. Wiszący, bujany fotel na taras nie wyniesie nas więcej niż 120 złotych. Doniczka na średniej wielkości krzew będzie stanowić wydatek kilkudziesięciu złotych, a za ogrodowy hamak nie powinniśmy zapłacić więcej niż 100.

Celowo wybraliśmy te przykłady, aby pokazać jakich cen można spodziewać się w sklepach meblowych z meblami do ogrodów.

Stoły ogrodowe i ławeczki z ofert letnich w sklepach sieci Castorama, Leroy Merlin i Obi

Gdy kończy się lato, wtedy w sklepach z meblami do ogrodu pojawiają się promocje. Dotyczy to w dużej części stołów ogrodowych, krzeseł na balkon, ławek, które możemy ustawić w różnych miejscach. To wyposażenie podstawowe każdego ogrodu, ponieważ musimy na czymś siedzieć i gdzieś odstawić szklankę z sokiem pomidorowym z pomidorów, które wyhodowaliśmy w naszym ogrodzie. Na temat stołów do ogrodu i ławek ogrodowych powiemy tylko tyle: ostrzegamy Państwa przed zagubieniem się w ofercie Castoramy, Leroy Merlin lub Obi, ponieważ wszystkie te sklepy budowlane sprzedają wspomniane meble w ofertach tak bogatych, że łatwo o zawrót głowy. Pomysłów na urządzenie ogrodu więc nam nie zabraknie.

Aranżacja ogrodu w huśtawki nie tylko z Castoramy

Największe sklepy meblowe z wyposażeniem ogrodu proponują nam także huśtawki. Gdy przydomowy ogród odwiedzają również dzieci, wtedy instalacja huśtawki dla naszych pociech w ogrodzie wydaje się czymś naturalnym. Dzieci uwielbiają bowiem spędzać długi czas na huśtawkach w ogrodzie, co jest także korzystne dla ich zdrowia. Dobrą huśtawkę do ogrodu kupimy już za około 100 złotych - mamy na myśli huśtawkę dziecięcą, jednomiejscową. Jednakże przeglądając oferty Castoramy i innych sklepów budowlanych z wyposażeniem ogrodu, natkniemy się w kategorii “huśtawki” także na hamaki, wielomiejscowe siedzenia ruchome, fotele wiszące.

Basen do Twojego ogrodu - sprawdź jakie znaleźliśmy polecane produkty

Na koniec tego przeglądu zostawiliśmy coś specjalnego - baseny ogrodowe. Nie ma najmniejszego problemu z tym, aby w naszym ogrodzie pojawił się basen. Instalacja basenu ogrodowego nie jest tak trudna i nie kosztuje tak wiele jak niektórym się wydaje. Basen, szczególnie w letnich sezonach, to niezastąpione miejsce radosnych zabaw oraz głębokiego odpoczynku w ogrodzie.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Może cię zainteresować