Jak umilić sobie czas w samolocie?

05.08.2020

|

Czas wolny

Jak umilić sobie czas w samolocie?

Lot samolotem to czas, który warto sobie w jakiś sposób zorganizować. O ile dwugodzinna podróż mija bardzo szybko, o tyle jeśli lecisz 8 czy 10 godzin, to z pewnością możesz mieć już dosyć. Jak wypełnić sobie ten czas? Zdradzamy nasze sprawdzone sposoby!

Audiobooki i podcasty

Punkt pierwszy jest banalny, ale rzadko o nim pamiętamy. Czytanie książek jest oczywiście świetnym zabijaczem czasu, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Wiele osób podczas lotu nie może czytać ze względu na chorobę lokomocyjną czy też na strach. Warto w takiej sytuacji posiłkować się audiobookami lub podcastami. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można usiąść wygodnie w fotelu, zamknąć oczy i zniknąć na kilka godzin w innym świecie. To dobry sposób na odwrócenie uwagi osób, które obawiają się latania.

Oddaj się swojemu hobby

Druga opcja to wszelkiego rodzaju prace ręczne. O ile wniesienie drutów lub szydełka na pokład bywa niemożliwe, o tyle zabranie ze sobą sznurków do wyplatania makramy czy szkicownika i ołówka nie jest już żadnym problemem. Jeśli więc lubisz zabawę z DIY, możesz śmiało wykorzystać czas przelotu na wykonanie jakiegoś przedmiotu, który później Ci posłuży. Jeśli lecisz do rodziny, np. do Stanów Zjednoczonych, w trakcie lotu bez problemu możesz wykonać podkładki pod kubki czy makramowy kwietnik, który później podarujesz w prezencie.

Nadrób zaległości

Latanie samolotem to także dobry czas na nadrobienie wszystkiego, na co zwykle nie masz czasu lub jesteś zbyt zmęczony, aby się tego podjąć. Jeśli masz zaległe referaty do napisania, prace naukowe do przeczytania czy maile do odpowiedzenia, to samolot jest odpowiednim miejscem, aby wreszcie się za to zabrać. Czas lotu to także dobry moment na przeczytanie przewodnika dotyczącego miejsca, do którego lecisz lub na zaplanowanie wyjazdu. Często przed urlopem trudno jest wygospodarować chwilę na dokładny research odnośnie tego, co można zwiedzić i z jakich atrakcji skorzystać w konkretnym kraju. Warto też zapoznać się z panującymi w danym miejscu zasadami, aby nie popełnić żadnej gafy.

Gry planszowe i łamigłówki

Najciekawiej jest, jeśli lecisz z kimś, a nie w pojedynkę. Wtedy można nadrobić wszelkie zaległości i cofnąć się nieco do dzieciństwa, kiedy to kartka i długopis gwarantowały długie godziny wspaniałej zabawy. Możecie pograć w „kółko i krzyżyk”, „statki”, „państwa i miasta” czy „szubienicę”. Dobrym pomysłem jest także zaopatrzenie się w miniaturową wersję „warcabów”, „szachów” czy „chińczyka” lub pogranie w karty. Jeśli lecisz sam, to także nic straconego. Wykorzystaj ten czas na pobudzenie szarych komórek. Możesz to zrobić rozwiązując krzyżówki, łamigłówki lub sudoku.