26.11

Black Friday

Black Friday - promocje

Historia Black Friday rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych. W przeciągu kilku ostatnich lat Czarny Piątek zyskał duże znaczenie również w Polsce. Następuje on po Dniu Dziękczynienia i oznacza początek sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem, kiedy można znaleźć najlepsze oferty we wszystkich sklepach. Ze względów komercyjnych zwyczaj jest propagowany w coraz większej liczbie innych krajów. Spotyka się z zainteresowaniem konsumentów, którzy niekiedy czekają wiele miesięcy na promocje związane z Czarnym Piątkiem.

Kiedy wybrać się na zakupy?

Czarny Piątek w Polsce, podobnie jak w innych krajach na całym świecie wypada w ostatni piątek listopada. Warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać z zakupowym szaleństwem właśnie na ten dzień. Jest to też idealna okazja, aby kupić świąteczne prezenty dla rodziny i przyjaciół. Niekiedy sklepy rozpoczynają swoje atrakcyjne promocje dzień lub nawet kilka dni wcześniej. Dlatego coraz częściej mówi się o Black Week, czyli o Czarnym Tygodniu. Dzięki temu superoferty czekają na klientów nie tylko w piątek, ale także w pozostałe dni ostatniego tygodnia listopada. Pozwala to na lepsze rozplanowanie zakupów.

Szansa na duże przeceny

Jeśli zależy Ci na kupnie dobrych rzeczy w naprawdę niskich cenach to Czarny Piątek stanowi do tego idealną okazję. W tym dniu sklepy nie pozbywają się gorszego towaru oferując go w niższej cenie. Sprzedawane produkty są najlepszej jakości, dlatego jest to jedyna okazja w roku, aby kupić je w tak dużych promocjach. Przecenom podlegają różnorodne towary, zarówno ubrania, jak i kosmetyki czy nawet sprzęty elektroniczne. Warto również wiedzieć, że Czarny Piątek to nie tylko mnóstwo super ofert w sklepach stacjonarnych, ale także w Internecie. Należy jednak się spieszyć, ponieważ towary z półek oraz ze stron internetowych znikają w bardzo szybkim tempie.