Strona główna >Produkty >Spożywcze >Rum

Aktualne promocje na Rum w gazetkach reklamowych

Strona
1

Najlepsze promocje na wybrany produkt w kategorii Rum

rum - ciekawostki o produkcie

Rum to napój alkoholowy o wysokiej zawartości alkoholu. Wytwarza się go ze sfermentowanego soku z trzciny cukrowej, a także z koncentratu tego soku oraz z melasy. Na rynku można spotkać wiele rodzajów rumu, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie odpowiedni smak dla siebie. W sklepach znajduje się rum biały, nazywany także przejrzystym bądź srebrnym, rum złoty, na który mówi się również bursztynowy, rum ciemny – jego wymienna nazwa to czarny, rum aromatyzowany oraz rum overproof, który charakteryzuje się ostrym smakiem. Sprawdź, jakie sklepy przygotowały aktualnie najlepsze promocje na te napoje!

Nieprzerwanie przeszukujemy gazetki promocyjne w poszukiwaniu towarów w najlepszych cenach. Najczęściej rum występuje w gazetkach sieci Specjał. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nowych gazetkach, w których wystąpi promocja na ten artykuł, kliknij tutaj.

Najważniejsze informacje o rumie

Rum to alkohol produkowany z soku z trzciny cukrowej i produktów pochodnych o wysokiej zawartości alkoholu. W Polsce rum nie jest popularnym alkoholem, jednak tendencja ta zmienia się. Rum jest nie tylko świetną bazą do drinków, ale też dodatkiem do deserów. Gdzie kupić rum w promocji? Jak stosować rum w kuchni?

Rum pochodzi z obszaru wysp Karaibskich, gdzie uprawy trzciny cukrowej powalają na jego masową produkcję. Jest to popularny w tych rejonach alkohol, jego spożycie jest też coraz większe w Europie i można łatwo znaleźć na rum promocję w wielu supermarketach. Rum bardzo różni się sposobami produkcji i ostateczny produkt dzieli się najczęściej na:

  • biały - lekki, baza do drinków
  • złoty - dojrzewający w beczkach, mocniejszy
  • ciemny - bardzo intensywny w smaku, sprawdzi się w kuchni
  • aromatyzowany -  z dodatkiem przypraw, uniwersalny w zastosowaniu

Każdy z tych rodzajów jest łatwy do znalezienia w najpopularniejszych sklepach i to w nich najczęściej występuje na rum promocja.

Najpopularniejsze zastosowanie rumu w kuchni

Rum w Polsce kojarzy się najczęściej z aromatem dodawanym do ciast, ale warto spojrzeć szerzej na ten ciekawy alkohol. Można go dodać do większości deserów, świetnie komponuje się zwłaszcza z czekoladą. Ale rum to nie tylko słodkości, będzie on oryginalnym dodatkiem do marynaty do pieczonego kurczaka. Doda nieco tropikalnych nut także marynacie do grilla. Oczywiście najpopularniejszym zastosowaniem rumu jest komponowanie różnorodnych drinków takich jak mojito, cuba libre i piña colada. Dobrze jest jednak szukać inspiracji i eksperymentować, gdyż możliwości są tutaj niemal nieograniczone. Jak widać rum pasuje do większej liczby artykułów spożywczych, niż mogłoby się wydawać.

Gdzie kupić rum w promocji?

Rum nie należy do najtańszych trunków, lecz pojawiająca się tu i ówdzie na rum promocja może pomóc zaoszczędzić parę groszy. Zdecydowanie warto przeglądać regularnie gazetki największych sieci handlowych takich jak Lidl lub Kaufland. Są to najczęstsze miejsca, gdzie promocja na rum występuje. Sprawdzając, gdzie jest aktualnie najlepsza promocja na rum, Gazetkowo może okazać się przydatnym narzędziem, gdyż zbiera wszystkie najlepsze promocje z wielu sklepów. Dzięki temu można cieszyć się tym tropikalnym alkoholem w rozsądnej cenie.