Żabka rozwija ofertę wygodnych usług

2019-04-13

|

Zakupy

Żabka rozwija ofertę wygodnych usług

Sieć sklepów Żabka systematycznie rozwija ofertę tzw. wygodnych usług, czyli wachlarza rozmaitych ofert wychodzących poza asortyment spożywczy. Nowością z ostatnich dni jest możliwość zakupu kart doładowujących Netflix, które pozwalają opłacić dostęp do aplikacji bez podawania w Internecie danych karty kredytowej.

Usługi dodatkowe mają sprawić, że oferta sklepów Żabka będzie w większym stopniu odpowiadała na rosnące potrzeby klientów. Dzięki takiemu podejściu nawet punkty o niewielkim metrażu mają szansę generować dodatkowe przychody, co w obliczu rosnącej konkurencji ma coraz większe znaczenie. Sprawdziliśmy, jakie usługi są obecnie dostępne w większości sklepów z charakterystycznym zielonym logo.

Usługi pocztowe

Z przynajmniej dwóch powodów Żabka konsekwentnie rozwija swoją ofertę usług pocztowych. Pierwszym z nich – chociaż nie dla wszystkich oczywistym – są kwestie związane z zakazem handlu w niedziele. Dzięki statusowi placówek pocztowych, sklepy sieci mogą być otwarte także w dni objęte ustawowym ograniczeniem sprzedaży. W ostatnich tygodniach potwierdziły to także niektóre sądy w Polsce.

Drugim, niemniej ważnym aspektem jest rosnący poziom handlu w Internecie. Zamawiając produkty w sieci, zależy nam na ich wygodnym odebraniu. W tym kontekście Żabka jest rozwiązaniem idealnym – sieć sklepów obejmująca przeszło 5.000 punktów sprawia, że często mamy tam o wiele bliżej niż do najbliższej placówki pocztowej. W sklepach możemy nadać oraz odebrać przesyłki korzystając z usług firm DHL oraz Poczta Polska.

Wypłacaj gotówkę jak z bankomatu

Terminale, które jeszcze niedawno kojarzyły się nam głównie z możliwością płacenia kartą, to dzisiaj o wiele bardziej funkcjonalne urządzenia. Dzięki nim możemy oczywiście nadal zapłacić za zakupy, ale dodatkowo także m.in. wypłacić pieniądze. Jeżeli więc w pobliżu nie znajdziemy żadnego bankomatu, to wystarczy wejść do Żabki, kupić dowolny produkt, a przy okazji wypłacić od 1 grosza do 300 zł (w przypadku kart Visa) lub nawet do 500 zł jeśli korzystamy z plastiku sygnowanego marką MasterCard.

Wypłacając gotówkę w Żabce należy mieć na uwadze, że warunkiem skorzystania z usługi jest dokonanie zakupu – nie ma więc możliwości skorzystania z usługi jak z klasycznego bankomatu. Na pocieszenie pozostaje informacja, że od zrealizowanej transakcji sieć nie pobiera żadnej prowizji, a doliczenie ewentualnych opłat może wynikać wyłącznie z taryfy naszego banku.

Kody i doładowania

Żabka posiada także rozbudowaną ofertę zakupu kart i doładowań. Na klientów czekają m.in. doładowania do konsol oraz gier PlayStation i Xbox. W asortymencie znajdują się także karty podarunkowe do Google Play, AppStore, Amazon czy Netflixa. Jeżeli zakupów chcemy dokonać w sklepie internetowym obsługującym PaySafeCard, to również w Żabce będziemy mogli nabyć odpowiedni kod.

Aby skorzystać z usługi wystarczy przyjść do sklepu i wskazać, jakie doładowanie jest nam potrzebne. Zapłaty można niestety dokonać wyłącznie gotówką, a po uiszczeniu należnej kwoty, otrzymamy paragon, na którym znajduje się kod umożliwiający skorzystanie z danej aplikacji. Taki wydruk możemy wykorzystać samodzielnie lub podarować dowolnej osobie, gdyż nie jest on ściśle przypisany do kupującego.

Pozostałe usługi

Na tym jednak nie koniec możliwości, które w ramach wygodnych usług proponuje Żabka. W wielu sklepach sieci można kupić zdrapki lub kupony na gry Lotto. Oprócz tego możemy kupić także doładowania do telefonów komórkowych, a także startery. Mając na uwadze obowiązujące przepisy, sieć umożliwia także ich szybką rejestrację, do której potrzebny będzie dokument tożsamości.

W Warszawie klienci Żabki mogą także doładować kartę miejską, a więc bilet miesięczny lub kwartalny na komunikację miejską. Odbiorcy prądu korzystający z usług Energi, PGE, Enei czy Tauronu mogą natomiast kupić doładowanie licznika energetycznego. Otrzymany w sklepie kod wystarczy następnie wprowadzić do licznika i w ten sposób zasilić swoje konto w firmie energetycznej.