Strona główna >Wydarzenia >Święta Bożego Narodzenia

Świąteczne gazetki promocyjne na **Boże Narodzenie**

24.12 - 26.12
Święta Bożego Narodzenia

Pochodzenie Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt dla chrześcijan, które co roku obchodzone jest 25 grudnia. Jego celem jest upamiętnienie narodzin Jezusa Chrystusa. Początkowo spierano się co do daty tego święta, ponieważ źródła podawały sprzeczne dni pojawienia się Jezusa na świecie. Ostatecznie jednak przyjęto, że Boże Narodzenie będzie obchodzone 25 grudnia, ponieważ wtedy przypadał dzień narodzi Mitry, czyli niepokonanego boskiego Słońca. Święto poprzedza adwent, który trwa przez okres czterech niedziel i oznacza oczekiwanie na przyjście Jezusa Chrystusa.

Wigilia Bożego Narodzenia

Adwent kończy Wigilia świąt Bożego Narodzenia, która zawsze przypada na 24 grudnia. Jest to niezwykle ważny dzień w polskich domach, ponieważ przygotowuje chrześcijan na przyjście Jezusa Chrystusa oraz rozpoczyna świętowanie związane z tym wydarzeniem. Boże Narodzenie to niezwykle rodzinne święta, dlatego przygotowanie do nich zazwyczaj odbywa się w przyjemnej i spokojnej atmosferze. Domownicy dzielą się sprzątaniem, robieniem zakupów i przygotowywaniem dań. Ważną kwestią jest również ubranie choinki. Wieczorem tego dnia rodziny spotykają się przy wigilijnym stole, na którym powinno się znaleźć 12 potraw. Następuje składania życzeń, podczas którego należy zapomnieć o wszystkich kłótniach i nieporozumieniach. Do dzieci przychodzi św. Mikołaj zostawiając pod choinką prezenty.

Pora na Pasterkę

Po wigilijnej kolacji bardzo dużo chrześcijan udaje się na wieczorną mszę Wigilijną. Jest to bardzo uroczyste wydarzenie, które rozpoczyna się o północy. Towarzyszy mu głośne bicie kościelnych dzwonów i śpiewanie kolęd, co oznacza rozpoczęcie się święta Bożego Narodzenia. Po Pasterce chrześcijanie wracają do domów, a następnego dnia kontynuują świętowanie, które trwa aż do 26 grudnia. Jest to czas przeznaczony dla rodziny i przyjaciół, kiedy nie należy myśleć o pracy i obowiązkach.