21.01 - 22.01

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka - promocje

Dzień Babci to bardzo popularne w Polsce święto, które pojawiło się w naszym kraju w latach 60. XX w. Ma ono stałą datę w kalendarzu, więc warto ją zapamiętać, aby nie sprawić przykrości ukochany babciom. Święto co roku obchodzone jest 21 stycznia. Jego historia rozpoczęła się w 1964 r., kiedy tygodnik „Kobieta i Życie” opublikował pomysł, aby uczcić pamięć o babci. Ideę podchwycił „Tygodnik poznański”, a już rok później odbyła się inauguracja święta.

Dziadkowie swoje święto obchodzą 22 stycznia. Historia Dnia Dziadka związana jest z czasami PRL, a jego pierwsze obchody w naszym kraju miały miejsce w 1981 r. Święto przybyło do Polski ze Stanów Zjednoczonych i jest aktualne do teraz. Początkowo bardzo ostrożnie podchodzono do tego zwyczaju, ale dzisiaj zupełnie normalne stało się składanie życzeń i wręczanie prezentów dziadkom z okazji ich święta.


Jak świętuje się Dzień Babci i Dziadka w Polsce?

O tym wspaniałym dniu pamiętają nie tylko dzieci, ale także dorośli, których dziadkowie jeszcze żyją. 21 i 22 stycznia wszyscy udają się do domu staruszków, aby wręczyć im drobnostkę i złożyć najserdeczniejsze życzenia. W wielu placówkach edukacyjnych tego dnia mają miejsce uroczyste akademie poświęcone Dniu Babci i Dniu Dziadka. Seniorzy są zapraszani na wyjątkowy występ, podczas którego mogą obserwować pokazy artystyczne swoich wnuków. Na koniec często przygotowany jest uroczysty poczęstunek stanowiący dopełnienie święta.


Co wręczyć dziadkom z okazji ich święta?

Początek nowego roku dla wielu osób oznacza zastanawianie się, co podarować babci i dziadkowi z okazji ich święta. Dla dziadków najważniejsze są z pewnością serdeczne życzenia składane przez wnuków. Warto jednak pamiętać również o drobnym upominku. Te gesty pokażą babci i dziadkowi, że o nich pamiętamy i że z całego serca dziękujemy im za trud włożony w nasze wychowanie. Możliwości na prezent jest wiele. Małe dzieci mogą samodzielnie przygotować laurkę lub własnoręcznie wykonać drobny upominek. Z kolei starsze wnuki znajdą wiele ciekawych propozycji w sklepach. Część z nich jest w tym okresie objętych specjalnymi promocjami, które znajdziesz w poniższych gazetkach.

Dzień Babci i Dzień Dziadka